وزیر سابق اطلاعات، گفت: دشمن سعی دارد که ظرفیت‎های انقلاب را از بین ببرد و آنها را فرسایشی کند.

وزیر سابق اطلاعات، گفت: دشمن سعی دارد که ظرفیت‎های انقلاب را از بین ببرد و آنها را فرسایشی کند.

حجت‎الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی طی سخنانی در هیئت فداییان ولایت در قم، گفت: اولین چیزی که امام حسین(ع) را به حرکت و خروج علیه حکومت جبار، ظالم و فاسد یزید، ترغیب کرد، اتفاقات عظیمی بود که در دنیای اسلام رخ داده بود و دیگر چیزی از دین خدا باقی نمانده بود.

وی افزود: یزید خود را نامسلمان معرفی نمی‎کرد و به قول خود بر منبر پیامبر(ص) نشسته بود و مشکل هم همین بود؛ بزرگترین مصیبتی که بنی امیه بر سر اسلام خراب کرد، بحث تحریف مبانی و اصول نبوی بود؛ مساله‏‌ای که همیشه مکاتب فکری و الهی را تهدید کرده است.

مصلحی با اشاره به سخنرانی رهبرمعظم انقلاب در 14 خردادماه امسال، خاطرنشان کرد: معظم له در این سخنرانی، 7 اصل از اصول امام راحل را بیان کرد و در خصوص هر کدام از آنها با مصداق، توضیحاتی دادند و فرمودند که تخطی از این اصول و تحریف این اصول، از کارهایی است که برخی به دنبال آن هستند که از این طریق به مبانی و اصول نظام و انقلاب ضربه بزنند.

وی گفت: یکی از این اصول، خط مشی اسلام ناب محمدی با اسلام آمریکایی است؛ مصادیق اسلام آمریکایی نیز همان اسلام ابوسفیانی ذکر شده است که اسلام سرمایه‌داری ، استبداد و دنیا طلبی و جدایی دین از سیاست است.

وزیر سابق اطلاعات تصریح کرد: بسیاری از مفسران در تفسیر سوره قدر، بیان می‎کنند که این سوره به خواب پریشانی که حضرت در خصوص بالارفتن بنی امیه از منبر ایشان و 84 سال زمانی که آنها بر این منبر تکیه زدند، مرتبط است؛ در حدیثی آمده است که امام علی(ع) نیز تایید کردند که این 84 سال بنی امیه بر این حکومت سوار خواهند بود ولی این دوران پایان خواهد یافت و قلب پیامبر(ص) با نزول سوره قدر آرام گرفت.

وی بیان کرد: اسلام ابوسفیانی همان اسلام معاویه و یزید نیز هست زیرا معاویه با ظاهر سازی و رفتار پیچیده سعی کرد که تمام معارف نبوی را به چالش بکشد و ذره ذره همه آنها را از بین ببرد و بهترین راه، تحریف این دین بود؛ کاری کرد که مردم به خانواده پیامبر(ص) هم رحم نکردند.

وی اظهارکرد: یکی از ویژگی‎های آنها ترکیب و عهد با یهود است زیرا یهود باعث شد که آنها به این مرتبه برسند؛ یهودیان پس از رحلت پیامبر(ص) در بررسی‎های دقیق خود به این نتیجه رسیدند که بهترین گروهی که می‎توان روی آنها سرمایه گذاری کرد که بتوانند شالوده اسلام را از بین ببرند همین بنی امیه است؛ امروز نیز یهود است که سعی می‎کند روی این گروه از کشورهای اسلامی سرمایه گذاری کند که این کار را انجام می‎دهد.

وی افزود: دومین اصولی که رهبرمعظم انقلاب در خصوص اصول امام راحل بیان کرد، مساله اعتماد به خدا بود؛ این اعتماد به قدرت ملی بدل شده و اگر از آن غافل شویم در مقابل دشمن نیز خوار و ذلیل خواهیم بود؛ امروز نظام اسلامی به برکت چنین رهبر شجاعی که به خدا اعتماد داشت چهار سال است اجازه نداده که دشمنان محور مقاومت سوریه را از قلب این محور خارج کنند؛ این درحالی است که آمریکایی‎ها که مهندس این جریان بودند در خواب هم گمان نمی‎کردند که سوریه بتواند این چند سال در مقابل یک هجمه جهانی مقاومت کند.

مصلحی خاطرنشان کرد: آمریکایی‎ها یک نقطه قوت در زمینه استفاده از ظرفیت‎ها و حتی از مشکلات دارند که باید روی آن حساب ویژه باز کرد؛ آنها پس از بیداری اسلامی که برای سرویس‏‌های اطلاعاتی آنها یک ننگ بزرگ بود نقشه‎ای کشیدند که از همین عنصر به ظاهر بد، یک برگ برنده بسازند و به همین خاطر روی سوریه تمرکز کرده و افرادی که از 22 سال پیش در شمال عراق در نظر داشتند و انگلیسی‎ها پس از یک چند بار رفت و برگشت در زندان، آنها را برای این امر تحریک و آموزش کردند، توانستند این فجایع را در سوریه به بار آورند.

وی گفت: از دیگر فعالیت‎های دشمن در همین رابطه، ایجاد خطا در محاسبات مسوولین و نخبگان است به نحوی که آنها را به سمتی سوق دهد تا آمریکا را دیگر یک خطر جدی محسوب نکنند و کینه مردم را نیز از آمریکا به جای دیگری ببرند.

این فعال سیاسی کشور با اشاره به فتنه دشمنان خاطرنشان کرد: رهبرمعظم انقلاب در این زمینه هشدار دادند که فتنه دیگر دشمنان علیه نظام بسیار سنگین‎تر و پیچیده تر خواهد بود؛ این فتنه چند لایه و پیچیده و نامحسوس است؛ دشمن در این فتنه از عنصر فرهنگی استفاده و سعی می‎کند در عرصه‎های سیاسی و اقتصادی و اجتماعی به شکل طولانی مدت رسوخ کند تا کسی متوجه حضور محسوس آنها نشود.

وی نقشه دیگر دشمن را تلاش در جهت پیوند زدن مشکلات داخلی به سیاست خارجی بیان کرد: آنها از این حربه به عنوان یک حربه قوی استفاده می‎کنند و حال می‎خواهند بگویند که همه مشکلات بخاطر تحریم است.

رییس سابق سازمان اوقاف و امورخیریه افزود: یکی از مهمترین مشکلات امروز آن است که برخی نا امید شده‎اند ولی اگر چشم باز کنند عزت نظام اسلامی را در جهان به خصوص در موضوع سوریه مشاهده می‎کنند؛ درگیری روسیه و آمریکا برای آنها به این شکل محتمل نبود ولی خدا خواست که این شرایط بوجود بیاید.