رییس کمیسیون امنیت‌ملی مجلس در پیام‌های جداگانه‌ای به دبیر کل حزب‌الله لبنان و رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس ملی جمهوری فرانسه حوادث‌تروریستی بیروت و پاریس را تسلیت گفت.

رییس کمیسیون امنیت‌ملی مجلس در پیام‌های جداگانه‌ای به دبیر کل حزب‌الله لبنان و رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس ملی جمهوری فرانسه حوادث‌تروریستی بیروت و پاریس را تسلیت گفت.

متن پیام‌های علاءالدین بروجردی به سید حسن نصرالله و الیزابت گیگو در ذیل می آید:

جناب آقای سید حسن نصرالله دبیر کل محترم حزب‌الله لبنان

السلام علیکم و رحته الله و برکاته

مایلم مراتب تاثر و تاسف عمیق خود و همکارانم در کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی را از حادثه تروریستی بمب گذاری در منطقه ضاحیه جنوبی بیروت و شهادت و زخمی شدن جمعی از هموطنانتان ابراز نمایم.

بار دیگر دشمن متخاصم با همکاری رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه‌ای خود با هدف قرار دادن اتحاد و انسجام ملت مسلمان لبنان قصد آسیب به وحدت ملی مردم لبنان و انتقام از پیروزی‌های محور مقاومت را در سوریه دارد.

اطمینان دارم بیداری ملت شجاع و آگاه و رهبران لبنان بار دیگر دشمنان را ناکام خواهد گذاشت.

اینجانب ضمن ابراز تسلیت و همدردی خود با جنابعالی و ملت مبارز لبنان از خداوند منان برای شهدا علو درجات و برای مصیبت دیدگان صبر و شکیبایی خواستارم.

سرکام خانم الیزابت گیگو

رئیس محترم کمیسیون روابط خارجی مجلس ملی جمهوری فرانسه

عالیجناب

با کمال تاسف خبر جان باختن و مجروحیت دهها تن از هموطنان جنابعالی را بر اثر انفجارهای تروریستی دریافت کردم.

اینجانب ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی، میلم مراتب همدردی و تسلیت خود را با جنابعالی و خانواده‌های داغدار ابراز نمایم.

از خداوند منان برای جان باختگان آرامش ابدی، برای بازماندگان صبر و شکیبایی و برای مجروحین شفای عاجل مسالت دارم.

حوادث اخیر به روشنی تهدید گروههای تروریستی و افراطی برای صلح و امنیت پایدار در جهان را آشکار ساخت و اهمیت و ضرورت همکاری جدی و موثر در همه کشورها برای مبارزه با این پدیده شوم را بار دیگر مورد تاکید قرار داد.