«حسین نوش‌آبادی» درباره آخرین وضعیت جان‌باختگان منا و همچنین «رکن‌آبادی» توضیحاتی را ارائه داد.

«حسین نوش‌آبادی» درباره آخرین وضعیت جان‌باختگان منا و همچنین «رکن‌آبادی» توضیحاتی را ارائه داد.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نوزدهمین نشست خبری که امروز دوشنبه (25 آبان) برگزار شد، درباره تعداد جان‌باختگان منا که هنوز وضعیت‌شان مشخص نشده، بیان کرد: امیدواریم آن 19 نفری که هنوز تعیین تکلیف نشده‌اند، براساس آزمایشات DNA انجام شده، تعیین هویت شوند. ضمن اینکه قرار است بستگان درجه یک کسانی که هنوز وضعیت‌شان معلوم نیست به عربستان اعزام شوند تا آزمایش‌هایی در آنجا از آنها انجام بگیرد.

وی درباره وضعیت رکن‌آبادی، سفیر سابق ایران در لبنان نیز گفت: درباره وضعیت ایشان گمانه‌های فراوانی زده شده و تا تعیین تکلیف نهایی اجساد باقی مانده داخل و خارج کشور نمی‌توانیم نظر دقیقی ارائه دهیم.

او افزود: درباره وضعیت رکن‌آبادی امیدواریم جزو همین کسانی باشند که هنوز تشخیص هویت نهایی‌شان صورت نگرفته، اما اگر خدای ناکرده در میان آنها نبود، گمانه‌هایی که از قبل زده شده بود را پیگیری خواهیم کرد؛ مثل اینکه ایشان از چه طریقی از آنجا خارج شده، به قتل رسیده یا زندانی شده است.

نوش‌آبادی گفت: البته بیشتر احتمال می‌دهیم آقای رکن‌آبادی جزو جان‌باختگانی باشد که هنوز تعیین هویت نشدند، اما اگر اینطور نبود، دولت و وزارت خارجه به صورت جدی پیگیر خواهند بود.