مجلس تلاش خواهد کرد تا این لایحه در همین دوره به سرانجام برسد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به معطلی چندین ساله تصویب لایحه سلاح سرد در مجلس گفت: مجلس تلاش خواهد کرد تا این لایحه در همین دوره به سرانجام برسد.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد صبح امروز در حاشیه حضور در مراسم تودیع و معارفه معاون پارلمانی و امور حقوقی ناجا اظهار کرد:‌ امروز ثمرات نقش آفرینی‌های ناجا در امنیت کشور قابل ملاحظه است و امنیت به دست آمده حاصل اقدامات نیروی انتظامی است.

ابوترابی فرد با بیان اینکه برخورد با جرایم مشروط از وظایف ناجاست تصریح کرد: پلیس نقش کلیدی در احساس امنیت و ارتقای سطح آرامش مردم دارد و فرمانده ناجا نیز تدابیر خوبی در این زمینه داشته‌اند و در برخورد با جرایم مشهود اهتمام ویژه‌ای دارند.

وی با اشاره به موضوعات اجتماعی و فرهنگی اظهار کرد: حفظ حرمت و منزلت بانوان ایرانی از وظایف ناجاست. ارتقای سطح آرامش نیز محصول ناجاست و در این زمینه پاسداشت اخلاق نیز از وظایف این نیرو است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به افرادی که ممکن است به صورت سازمان یافته اقدام به انجام رفتارهای غلط و شکستن موازین دینی و اجتماعی کنند اظهار کرد: این افراد شان یک بانوی ایرانی را مورد آسیب قرار می‌دهند و ناجا باید با چنین افرادی برخورد کند.

حمایت از ناجا دغدغه جدی مجلس

ابوترابی فرد با بیان اینکه حمایت از ناجا از دغدغه‌ها و مسائل جدی ما در مجلس است اظهار کرد: در برنامه ششم کشور نیز به موضوع ارتقای جایگاه و منزلت ناجا توجه خواهیم کرد. همچنین در بودجه سالانه از تمام ظرفیت قانونگذاری مجلس برای افزایش بودجه و رفع مشکلات این نیرو و تامین منابع مورد نیازش تلاش خواهیم کرد.

وی درباره آخرین وضعیت لایحه سلاح سرد در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ما با یک سری تراکم در طرح‌ها و لوایح روبرو هستیم اما به این طرح نیز رسیدگی شده و آنرا در دستور کار خود قرار خواهیم داد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه آیا هشت سال برای بررسی این طرح کافی نیست اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد که در همین دوره لایحه سلاح سرد را در مجلس به سرانجام برسانیم.

وی درباره اقدامات مجلس برای افزایش بودجه ناجا نیز گفت: همانطور که گفتم از ظرفیت موجود برای افزایش بودجه ناجا در مجلس استفاده خواهیم کرد و در سال 95 قطعا این موضوع را مورد توجه قرار خواهیم داد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع عفاف و حجاب و وظیفه دیگر دستگاه‌های مسئول در حوزه فرهنگ اظهار کرد: در کشور ایران به حمدلله از یک سطح قابل قبول فرهنگ و دینداری برخورداریم و جوانان و دانشجویان ما به اصول اخلاقی و دینی احترام می‌گذارند. این سطح از دینداری و فرهنگ دستاورد اقدامات انجام شده از سوی دستگاه‌های مختلف در دوره‌های مختلف است. اما باید تمام نهادها با عزم و اراده جدی‌تری به این مضوع ورود کنند.

ابوترابی فرد با بیان اینکه امروز فضای مجازی و ماهواره‌ها فضای جدیدی را پیش روی ما قرار داده خاطر نشان کرد: امروز ماهواره‌ها از تمام ظرفیت خود برای آسیب زدن به فرهنگ ما استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد:‌ در این شرایط ما در مجلس از اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگی حمایت می‌کنیم و قطعا در هر حوزه‌ای که هستیم باید به نقطه‌ای بالاتر برسیم. چرا که در جهانی زندگی می‌کنیم که برای اخلاق و فرهنگ شانی نگذاشته و اصول اخلاقی را زیر پا می‌گذارند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: باید تلاش کنیم کشورمان از آسیب‌هایی که جامعه جهانی را مورد تهاجم قرار داده مصون باشد.