سومین مرحله رزمایش محمد رسول الله نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در تربت جام آغاز شد.

سومین مرحله رزمایش محمد رسول الله نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در تربت جام آغاز شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: نیروهای زبده تیپ 177 پیاده ، تیپ 38 زرهی تربت جام ، یگانهای توپخانه، جنگال، عملیات روانی و پهپاد با پشتیبانی آتش سنگین جنگنده های نیروی هوایی و بالگردهای هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران عملیات پدافند در سطح را در منطقه عمومی رزمایش واقع در شهرستان تربت جام آغاز کردند.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان افزود: رزمایش محمد رسول الله 3 با رویکرد امنیتی دفاعی جهت ارتقاء توان رزمی، کسب آمادگی دفاعی و بازدارندگی با هدایت، نظارت و طرح ریزی قرارگاه عملیاتی شمال شرق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال اجرا است.

امیر پوردستان ادامه داد: در این رزمایش دو روزه و در مرحله اصلی آن همزمان با اجرای آتش سنگین توپخانه، یگانهای زرهی و پیاده به صورت ترکیبی با شلیک آتش پرحجم هوایی و زمینی بر روی مواضع دشمن فرضی، عملیات پدافند در سطح را اجرا خواهند کرد.

وی گفت: عملیات هلی برن و ضد هلی برن، تخلیه مجروح و اسلینگ توسط بالگردهای هوانیروز و اجرای عملیات جنگهای نوین توسط یگان جنگال نوین تیپ 177 از دیگر برنامه های این رزمایش است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: در ادامه رزمایش یگان واکنش سریع نیز عملیات مقابله علیه نیروهای دشمن در معابر از پیش تعیین شده را اجرا می کند.

امیر پوردستان اظهار داشت: همزمان با اجرای عملیات رزمی، عملیات مردم یاری و اعزام گروههای سیار پزشکی و مددکاری با حضور کادر پزشکی نیروی زمینی ارتش نیز در منطقه عمومی رزمایش صورت می گیرد.

پوردستان همچنین گفت: این رزمایش به صورت دو طرفه و کنترل شده با استفاده از تجهیزات و سلاحهای بومی که توسط مهندسین سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش طراحی، ساخت و تولید شده بطور کاملا واقعی در منطقه شمال شرق کشور آغاز شده است.

تربت جام در 167 کیلومتری جنوب شرق مشهد قرار دارد.