خبرنگار مثلث مطلع شده است که تغییرات در وزارت صنعت و معدن و ورزش صورت می‌گیرد.

مثلث آنلاین: خبرنگار مثلث مطلع شده است که تغییرات در وزارت صنعت و معدن و ورزش صورت می‌گیرد

خبرهای مربوط به تغییرات در کابینه دولت روحانی مدت‌هاست آغاز شده است. حالا ظاهرا کابینه یازدهم بعد از دو سال نیازمند تغییر و ترمیم است. در این میان شنیده‌های خبری حاکی است دو وزارتخانه صنعت و معدن و همچنین وزارت ورزش دستخوش تغییر خواهند شد.
شنیده‌های خبرنگار مثلث‌آنلاین حکایت دارد که دولت برای وزارت صنعت و معدن دو گزینه مد نظر دارد، اول: دکتر مهدی کرباسیان و دوم: سیدحسین هاشمی. دکترکرباسیان معاون وزیر صنعت و معدن و همچنین رئیس ایمیدور (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ) است. او همچنین ریاست کل گمرک کشور را در نیز در کارنامه خود دارد.
رقیب کرباسیان در وزارت صنعت و معدن حسین هاشمی استاندار تهران است. پیشتر درباره ریاست بر سازمان ایمیدور نام حسین هاشمی نیز بر سر زبان‌ها بود و شایعاتی از انتصاب وی به این سمت شنیده می‌شد، اما در نهایت دکتر کرباسیان به سمت رئیس هیات عامل ایمیدور منصوب شد.
در کنار این خبر مثلث، برخی از سایت‌ها نیز اخباری از تغییرات در کابینه منتشر کرده‌اند.
سایت انتخاب مدعی شد که دو تن از وزرای کابینه تدبیر و امید در «لیست سیاه» قرار گرفته‌اند. به نوشته این سایت؛ تغییرات در دو وزارتخانه با تلاش‌های معاون اول دولت پیگیری می‌شود و اسحاق جهانگیری طی هفته های اخیر تلاش گسترده ای را برای جا به جایی وزرای صنعت و ورزش وارد کرده است.
طبق نظر کارشناسان، از یک سو وزیر صنعت به دلیل کبر سن و برخی اشکالات مدیریتی دیگر، مورد نقد جدی وی است و از دیگر سو، وزیر ورزش نیز ماههاست مورد اعتراض اهالی ورزش و ورزش دوستان قرار دارد.
انتخاب مدعی شد که جهانگیری برای وزارت صنعت، رضا ویسه را پیشنهاد داده که هم اکنون «معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رییس‌جمهور» است.
همچنین گزینه جهانگیری برای وزارت ورزش، محمود اسلامیان است که چندی پیش ، با پیشنهاد خود، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری شده است.
در این میان، «اسلامیان» تمایلی برای پذیرفتن پست وزارت ورزش ندارد و «وزارت صنعت» را ترجیح می دهد.