آخرین شماره هفته نامه مثلث ضمن گفت‌وگو با علی اکبر ولایتی، پرونده‌هایی درباره سیاست داخلی و خارجی کشور منتشر کرده است

شماره جدید هفته‌نامه مثلث با محوریت بررسی مسائل داخلی و سیاست‌خارجی ایران منتشر شد. مثلث در این شماره در گفتگوی ویژه با علی اکبر ولایتی ولایتی گفت‌وگویی انجام داده است. او در این گفت‌وگو به مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ اشاره کرده و گفته است که معلوم نبود اگر مذاکرات را بیش از این ادامه می دادیم، به نتیجه بهتری می رسیدیم. او به تحولات منطقه هم اشاره کرده و گفته دلیل در مذاکرات وین درباره سوریه این بود که صحنه سیاسی را خالی نگذاریم. او با بیان اینکه بدیلی برای اسد نمی شناسیم، تاکید کرده است که مسکو باید تا آخر پشت بشار اسد بایستد. او همچنین درباره شرایط پسابرجام، از امکان رابطه با اروپا بدون نزدیک شدن به آمریکا سخن گفته و تاکید کرده است که عبارت «جنگ سرد» برای توصیف روابط تهران و واشنگتن، «تند» است. ولایتی در این گفتگو همچنین با اشاره به موضوع انتخابات مجلس، گفته کاندیدای این دوره از انتخابات نیست.

همچنین در این شماره هفته نامه مثلث، موضوع حملات داعش به فرانسه نیز برجسته شده و حسن بهشتی پور در گفتگویی در ذیل این پرونده، تضعیف داعش در سوریه را عامل حمله به فرانسه دانسته است. در این پرونده ضمن بررسی کمکهای مالی آل سعود به داعش، پیش بینی شده است که حملات تروریستی پاریس باعث قدرت گرفتن جریانات راست گرا در اروپا شود. در این پرونده چرایی حمله داعش به لبنان نیز مورد توجه قرار گرفته است.

مثلث همچنین موضوعاتی چون استحاله انقلاب اسلامی و روایت مجله تایم از آینده ایران به بحث گذاشته شده و سپس در پرونده ای، نقش لاریجانی در بازی انتخاباتی اصلاح طلبان بررسی شده است. در این پرونده شجاعی کیاسری پیش بینی کرده است که لاریجانی با جریان اعتدال پیوند نمی خورد و همچنین سبحانی نیا هم گفته است که جریان اعتدال نجفی را به لاریجانی ترجیح می دهد.

ناصر ایمانی نیز در یادداشت این هفته مثلث درباره جبهه یکتا معتقد است که تشکیل چنین جبهه‌ای درحالی که گروه‌های مختلف اصلوگرایی وجود دارند و آنها می‌توانستند از درون آنها فعالیت سیاسی خود را ادامه دهند درست نمی‌داند و می‌نویسد که رفتار آنها بیشتر برای پاک کردن سابقه فعالیتشان با احمدی نژاد به نظر می رسد

در این شماره، مثلث موضوع وام خودرو را نیز دست مایه تحلیل های اقتصادی و جامعه شناختی کرده است و اینطور نتیجه گرفته که وام های ۲۵ میلیونی، جوانان را ناامید و میانسالان را خوشحال کرد. پایان بخش مطالب این شماره نیز موضوع شرایط تیم ملی امید برای حضور در المپیک و نیز مخالفت ها با کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان است که در پرونده ورزشی این شماره به آن پرداخته شده است.

مروری بر اخبار فرهنگی و علمی نیز از دیگر بخش های این شماره ۸۸ صفحه ای است که به قیمت ۵۰۰۰تومان به فروش می‌رسد.