ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، طی حکمی ، عباس خامه‌یار را به عنوان معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منصوب کرد.

ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، طی حکمی ، عباس خامه‌یار را به عنوان معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منصوب کرد.

در متن این حکم آمده است: «نظر به مراتب تعهد و تجارب ارزشمند فرهنگی و اجرایی شما در داخل و خارج از کشور، به موجب این حکم، جنابعالی را به سمت معاون بین‌الملل منصوب می‌نمایم. هدایت‌ و نظارت بر فعالیت‌های نمایندگی‌ های‌ خارج‌ از کشور به‌ منظور توسعه‌ مناسبات‌ و همکاری‌های‌ فرهنگی‌ دوجانبه‌ با مؤسسات‌ و سازمان‌های‌ منطقه‌ای‌ و بین‌المللی و نیز مراکز و انجمن‌های‌ فرهنگی‌ اسلامی‌ در خارج‌ از کشور، هدایت‌ و حمایت‌ از تبلیغات‌ دینی‌ و مردمی‌ در سراسر جهان‌ با استفاده‌ از ابزارهای‌ مناسب‌ و با همکاری‌ واحدهای‌ ذیربط، بهره‌گیری از توان کارشناسی آن معاونت، از اهم وظایف آن معاونت می‌باشد. امید است با همکاری و همیاری مدیران سازمان و با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در مسئولیت محوله موفق باشید.»

عباس خامه‌یار، پیش از این رایزن فرهنگی ایران در کویت و قطر و وابسته فرهنگی ایران در بعلبک لبنان بوده است و در پست معاونت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی جانشین حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد ابوالقاسمی، شده است.

برگزاری آیین تکریم و معارفه معاونین جدید و پیشین بین الملل سازمان

آیین تودیع و معارفه معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عصر امروز (30 آبان‌ماه) در محل این سازمان برگزار شد.

در این آیین که با حضور معاونین و مدیران این سازمان برگزار شد، ابراهیمی‌ترکمان، با اذعان به اینکه شناساندن فرهنگ و تمدن ایرانی - اسلامی از اهدافی است که در اساسنامه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تبیین شده است، گفت: در این سال‌ها تلاش کردیم بتوانیم یک گام به جلو برویم و رشد کنیم.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، افزود: رایزنان فرهنگی در محل مأموریت خود باید بتوانند با همه گروه‌ها ارتباط سازنده و دو سویه برقرار کنند؛ چراکه دیپلماسی فرهنگی در تعامل سازنده به نتیجه می‌رسد.

ابراهیمی‌ترکمان، در ادامه گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسمی در دوران مسئولیت معاونت بین‌الملل سازمان از هیچ کوششی برای ارتقای سطح روابط فرهنگی دریغ نکرد و توانست از توان کارشناسی معاونت بین‌الملل و بنیه کارشناسی این معاونت، استفاده بهینه را ببرد.

وی، با اعلام انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد ابوالقاسمی، به عنوان رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان، ابراز امیدواری کرد که وی با همکاری‌ و همیاری مدیران سازمان و با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در مسئولیت جدید موفق باشند.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در سخنان پایانی خود، با اشاره به انتصاب دکتر عباس خامه‌یار، رایزن پیشین کشورمان در کویت به عنوان معاون بین‌الملل جدید سازمان، گفت: امیدوارم که با حضور خامه‌یار، برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در خارج از کشور بیش از پیش توسعه یابد و قدم‌های سازنده‌ای در این مسیر برداریم.

این مراسم با سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جواد ابوالقاسمی و عباس خامه یار پایان یافت.