می توان آئین دادرسی ویژه ای برای طبقات مختلف جامعه از جمله طبقات ضعیف ایجاد کرد و این شدنی است.

معاون اول قوه قضائیه گفت: می توان آئین دادرسی ویژه ای برای طبقات مختلف جامعه از جمله طبقات ضعیف ایجاد کرد و این شدنی است.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در دومین مجمع حقوقدانان و وکلای نیکوکار که به افراد تحت پوشش کمیته امداد خدمت می رساند، افزود: مگر ما درباره برخی طبقات، آئین دادرسی ویژه ای نداریم و مگر ما شعبات ویژه اختصاصی و قضات و مجتمع های ویژه در قوه قضائیه نداریم پس می شود در بخش افراد تحت پوشش کمیته امداد هم آئین دادرسی ویژه ای داشت.

وی خطاب به وکلا و حقوقدانان حاضر در مجلس گفت: اگرچه شما بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی در این عرصه حاضر شده اید اما مسئولان کمیته امداد هم باید توجهی خاص به شما داشته باشند.

معاون اول قوه قضائیه افزود: حتی قوه قضائیه هم باید نگاهش به شما افراد، ویژه باشد و نباید نگاه این قوه به برخی که میلیاردها تومان حق الوکاله می گیرند با کسانی که بدون چشم‌داشت در این‌گونه مراکز خدمت می کنند نگاه یکسانی باشد.

محسنی اژه‌ای گفت: اگر مجموعه مددجویان کمیته امداد توانمند و مستقل شوند به نفع اقتصاد، فرهنگ، امنیت و حتی کمک کننده به سیاست کشور است.

وی افزود: شما حقوقدانان می توانید برای برنامه دهی، تصمیم سازی و متشکل کردن توانمندی های مختلف جامعه کمک فکری دهید.

محسنی اژه‌ای با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی امتحان خود را خوب پس داده است، گفت: این به معنای نبود نقص و نبود اشکال نیست اما کمیته امداد از آغاز تاکنون از مسئولان خوب و دلسوز برخوردار بوده است و انسان به حال خیلی از مسئولان کمیته امداد غبطه می خورد.

معاون اول قوه قضائیه افزود: با توجه به توقع و انتظاری که از کمیته امداد هست باید تا حد امکان از تشریفات و تجملات بکاهیم و به خدمت رسانی بیفزاییم و باید صرفه جویی در این نهاد روز به روز بیشتر شود.

محسنی اژه‌ای گفت: درست است که مکان، وسیله و تجهیزات برای پیشرفت کار لازم است اما کمیته امداد باید به حداقل ها در زمینه مکان، تجهیزات و صرف بودجه اکتفا کند.

وی افزود: کمیته امداد در این مسیر حرکت می کند و امیدواریم بتواند از کمترین امکانات بیشترین بهره را ببرد تا به الگویی در میان همه سازمان ها و نهادهای کشور تبدیل شود.