رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در دیدار اعضای ستاد برنامه‌ریزی همایش بین‌المللی قرآن و امام خمینی(ره)، کار امام در انقلاب اسلامی را مهم‌ترین کار در راه حفظ و نشر مفاهیم قرآنی دانست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در دیدار اعضای ستاد برنامه‌ریزی همایش بین‌المللی قرآن و امام خمینی(ره)، کار امام در انقلاب اسلامی را مهم‌ترین کار در راه حفظ و نشر مفاهیم قرآنی دانست و گفت: در همه مراحل انقلاب، به‌خصوص در مقطع دفاع به قرآن استناد می‌کردند و مفسّر عملی قرآن بودند.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آقای هاشمی رفسنجانی هدیه ارزشمند امام به امت اسلامی در دنیای معاصر را برخاسته از تعالیم آسمانی قرآن خواند و افزود: اطلاعات عمیق امام درباره نگاه قرآن به جامعه، پایه‌گذار حرکتی شد که ورای محاسبات سیاسی بود، چون تنها به کمک مردم، محکم‌ترین نظام را به یادگار گذاشت.
وی نگاه عرفانی امام به قرآن را یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد یک رهبر دینی و سیاسی توصیف کرد و گفت: نوع مسائل اخلاقی که امام در درس‌ها مطرح می‌کردند، برخاسته از قرآن بود و این شیوه را تا پایان عمر شریف خویش ادامه دادند.
آقای هاشمی رفسنجانی با تشریح تفاوت امام با دیگر مراجع و حتی با دیگر رهبران سیاسی جهان، اظهار داشت: تأثیری که امام بر جهان گذاشت، فراگیر بود و حتی مردم روستایی در مناطق دوردست کشورهای امریکای جنوبی، عکس امام را در کنار عکس‌های قهرمانان ملی خود، زینت دیوارها می‌کردند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری نکاتی از تفسیر امام در سوره حمد، گفت: نگاه امام به همه آیات قرآن مانند سوره حمد بود که اگر مسئولیت‌های سیاسی فرصت می‌گذاشت، جامعه اسلامی یک تفسیر کامل و جامع از ایشان داشت.
آقای هاشمی رفسنجانی حاصل زحمات امام را نظام اسلامی دانست و افزود: حکومتی را بنا نهادند که به خاطر توجه به احکام اسلامی در قانون‌گذاری‌ها و اجراییات، پس از حکومت پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) در تاریخ اسلام بی‌نظیر است.
وی فقه حکومتی امام را مبتنی بر تعالیم قرآنی خواند و گفت: با نگاه تیزبین قرآنی و با تعبیه راه‌های اسلامی، بن‌بست‌های حکومتی را شکستند و راهی گشودند که تا همیشه جاودان است.
آقای هاشمی رفسنجانی با تأکید بر اهمیت همه آثار گفتاری و نوشتاری امام، تأسیس دفتر حفظ و نشر به همت حاج احمدآقا و ادامه کارهای آن ازجانب حاج حسن آقا را بسیار ضروری دانست و افزود: حفاظت از کارهای این دفتر هم ضرورت سیاسی و اسلامی است.
در آغاز این دیدار آقایان حشمتی و خسروی، رئیس و دبیر همایش گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌ها ارائه کردند.