تقاضای ما از شما این است که تعداد پروازهای پاکستان به مشهد افزایش یابد.

امام جمعه مشهد در دیدار با سفیر پاکستان گفت: تقاضای ما از شما این است که تعداد پروازهای پاکستان به مشهد افزایش یابد.

آیت الله علم‌الهدی ظهر امروز در دیدار با سفیر پاکستان در ایران و سرکنسولگر پاکستان در مشهد ضمن قدردانی از انتخاب سرکنسولگر جوان این کشور در مشهد گفت: این شهر به خاطر وجود امام هشتم(علیه‌السلام) به عنوان کانون عواطف دینی و مذهبی، یک نقطه حساس از نظر برادران شیعه و سنی پاکستان محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم مشهد برای زائران پاکستانی احترام خاصی قائل هستند، ادامه داد: زائران پاکستانی به دلیل عشق و علاقه‌ای که در زیارت امام هشتم(علیه‌السلام) ابراز می‌کنند، مورد توجه مردم مشهد و خادمان بارگاه رضوی قرار دارند.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: اخیراً به دستور مقام معظم رهبری، ساخت زائرسراهای ارزان قیمت در مشهد آغازشده است، در مورد زائران خارجی نیز تنها کشوری که درصدد احداث زائرسرا برای آنها هستیم، زائران پاکستانی است زیرا اخلاصی که در زائران پاکستانی است در کمتر زائر خارجی دیده می شود.

وی با تأکید بر اینکه ما خود را ملزم به تأمین رفاه زائران پاکستانی در شهر مشهد می‌دانیم، اظهار کرد: انتظاری که از دولت و سفیر پاکستان داریم این است که مقدمات استفاده از حمل‌ونقل ایمن و راحت برای زیارت امام هشتم(علیه‌السلام) فراهم شود زیرا آنچه که برای ما ناراحت‌کننده است، خبرهایی مبنی بر حوادث و ناامنی‌های ایجادشده برای زانران امام هشتم(علیه‌السلام) در جاده‌های داخل کشور پاکستان است.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: با وجود اینکه آستان قدس رضوی برنامه‌هایی برای نقل‌وانتقال زائران ندارد اما از مرز پاکستان به مشهد قطاری را تهیه نموده‌اند تا هفته‌ای دو تا سه بار زائران پاکستانی را در امنیت کامل به مشهد برسانند؛ ما آمادگی داریم اگر امکانات در داخل پاکستان فراهم باشد، امکاناتی برای نقل‌وانتقال زائران تا مرز ایران را فراهم کنیم.

وی خطاب به سفیر پاکستان عنوان کرد: تقاضای ما از شما این است که به تعداد پرواز های پاکستان به مشهد افزوده شود و برای کسانی که توان استفاده از سفر هوایی را ندارند، زمینه استفاده از حمل‌ونقل ریلی فراهم شود زیرا از امنیت بیشتری نسبت به اتوبوس برخوردار است.