من از قوه قضاییه برای حمایت از اجتماعات قانونی تشکر می‌کنم.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه اراده مسئولان بر برخورد با هرگونه ایجاد بی نظمی در کشور است،‌ گفت: من از قوه قضاییه برای حمایت از اجتماعات قانونی تشکر می‌کنم.

حسینعلی امیری در حاشیه همایش اعضای ستاد انتخابات استانهای تهران البرز، قم و سمنان درباره ی بر هم خوردن جلسه سخنرانی آذرمنصوری در یاسوج اظهار کرد: سیاست وزارت کشور حمایت از کلیه نشست‌های قانونی و دارای مجوز است و پسندیده نیست در جامعه اسلامی ما کسی بخواهد چنین اجتماعاتی را به هم بزند.

وی همچنین خاطر نشان کرد‌: امروز قانون برابر شرع است و به هیچ بهانه‌ای پسندیده نیست که اجتماع دارای مجوز به هم بخورد زیرا هر گونه نقض قانون نقض شرع محسوب می‌شود.

وی ادامه داد:من روز گذشته با رئیس مجلس از مرز مهران بازدید داشتم و به همین خاطر هنوز گزارش یاسوج را ندیده‌ام، اما اگر در این گزارش ذکر شده باشد که خلاف قانونی انجام شده است حتما مطابق قانون با آن عمل می‌کنیم.

امیری در پاسخ به این پرسش که تبلیغات زودرس چه تعریفی دارد خاطر نشان کرد: اگر کسی در زمانی که برای تبلیغات در نظر گرفته نشده است با عنوان نامزد مجلس تبلیغات کند یا اجتماعی تشکیل دهد خلاف قانون عمل کرده است، اما اگر افراد با عنوان شخصیت حقیقی خود سخنرانی کنند، اشکالی ندارد. به هر حال وزارت کشور با کسانی که خلاف قانون عمل می‌کنند، برخورد می‌کند.

قائم مقام وزیر کشور همچنین درباره‌ی جدول زمان بندی انتخابات الکترونیکی اظهار کرد: این جدول تهیه شده و ما با شورای نگهبان درهمین راستا جلسات مختلفی داشتیم ما در انتخابات گذشته در 14 حوزه انتخابات را الکترونیکی برگزار کرده و نتیجه خوبی هم گرفتیم، این انتخابات در جهت جلوگیری از تضییع حقوق مردم ونامزدهاموثر بود.

وی با بیان اینکه ما تلاش می‌کنیم که این تجربه را امسال توسعه دهیم افزود: دغدغه شورای نگهبان که شفافیت و سلامت انتخابات است قابل احترام بوده و ما آن را درک می‌کنیم.

امیری در پایان گفت: ما تلاش می‌کنیم رضایت شورای نگهبان را برای برگزاری انتخابات الکترونیکی به دست آوریم.