محور متشکل از سوریه ، ایران و روسیه به نمایندگی از جهان با تروریسم می جنگند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل که در سوریه به سر می برد تأکید کرد محور متشکل از سوریه ، ایران و روسیه به نمایندگی از جهان با تروریسم می جنگند.


ولایتی افزود لازم است حمایت جهانی از تروریسم متوقف شود و کشورها به جبهه بین المللی جنگ با تروریسم ملحق شوند.

وی گفت: آنچه که بارها بر آن تأکید کرده ایم آن است که تروریسم، محکوم است بنابراین حمایت از تروریسم نیز محکوم خواهد بود. اگر مقابله با تروریسم ، کار قابل قبول و مطلوبی است بنابراین حمایت از مقابله با تروریسم نیز مطلوب و لازم است به همین سبب جبهه ها مشخص و روشن شده است و همه شواهد و قرائن نشان می دهد در عرصه بین المللی ابهامی [ در این خصوص ] وجود ندارد و موضع ایران ، روسیه و سوریه نیز موضع عادلانه و بر حق است و مقاومت اسلامی در لبنان و عراق نیز موضع عادلانه و برحقی دارند و کشورهای اروپایی نیز مانند فرانسه و آلمان می خواهند به جبهه گشوده شده علیه تروریسم ملحق شوند.

مشاور رهبر معظم انقلاب که پیش از ظهر امروز در سفری یک روزه وارد دمشق شد و بلافاصله با بشار اسد دیدار کرد.

رییس جمهور سوریه از تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در حمایت از سوریه قدردانی کرد.

بشار اسد افزود: پیروزی های اخیر ارتش و نیروهای مردمی سوریه بر گروه های تروریستی تکفیری فقط در سایه حمایت ها و کمک های کشورهای دوست و هم پیمان از جمله جمهوری اسلامی ایران و روسیه امکانپذیر بوده است.بشار اسد و علی اکبر ولایتی در این دیدار که با حضور خانم بثینه شعبان وزیر مشاور ریاست جمهوری سوریه در امور سیاسی و محمدرضا شیبانی سفیر ایران در سوریه صورت گرفت بر اهمیت روابط راهبردی تهران و دمشق برای مقاومت و رویارویی با نقشه های غربی ها تاکید کردند.