معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه با معاون وزیر بازرگانی کلمبیا دیدار و توسعه روابط اقتصادی و تجاری را مورد گفت‌وگو کرد.

معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه که در آخرین مرحله از سفر خود به منطقه آمریکای لاتین به کشور کلمبیا سفر کرده است روز جمعه به وقت محلی با خانم «ماریانا ساراستی مونتانیا» معاون وزیر بازرگانی کلمبیا دیدار و توسعه روابط اقتصادی و تجاری را مورد گفت‌وگو قرار داد.

مجید روانچی در این دیدار اظهار داشت: نبود شناخت دقیق از توانمندی و ظرفیت های اقتصادی و صنتعی دو کشور موجب شده است تا روابط اقتصادی و تجاری دو کشور به اندازه کافی رشد نکند.

وی تصریح کرد: در ایران هم بخش دولتی و هم بخش خصوصی علاقه‌مندند تا با تمام کشورهای آمریکای لاتین و به ویژه کلمبیا همکاری‌های خود در بخش‌های مختلف صنعتی ، کشاورزی ، انرژی ، علمی و فناوری گسترش دهد. تبادل هیات‌های بازرگانی در سطوح مختلف نقش موثری در تقویت و گسترش روابط خواهد داشت. ما معتقدیم دو کشور از ظرفیت‌های خوبی برای رفع نیازهای متقابل برخوردارند.

در ادامه این دیدار ماریانا ساراستی مونتانیا معاون وزیر بازرگانی کلمبیا ضمن ابراز خشنودی از سفر معاون وزیر خارجه ایران به کلمبیا اظهار داشت: در مورد عدم شناخت از ظرفیت‌های یکدیگر با شما کاملا هم عقیده‌ام. کلمبیا دوره جدیدی را از ورود به بازارهای جهانی تجربه می‌کند و علاقه‌مندیم از ظرفیت های صادراتی خود استفاده کنیم. علاقه‌مندیم تا از طریق برگزای نشست‌های کارشناسی حوزه‌ها و بخش‌های همکاری را تعیین و موانع موجود را از پیش رو برداریم.