آرمان‌گرایی، عدالتخواهی، حرکت در مسیر انقلاب اسلامی، اخلاق‌ورزی و خرد‌ورزی از مطالبات دانشجویان است.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان‌ اینکه اصلاح‌طلبان با اتهام‌زنی رقیب میدان رقابت را خالی نخواهند کرد گفت: پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان عده‌ای را نگران کرده است.

محمدرضا عارف در دیدار اعضای شاخه جوانان حزب اراده ملت ایران با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دانشجو بویژه شهدای 16 آذر 1332 اظهار کرد: آرمان‌گرایی، عدالتخواهی، حرکت در مسیر انقلاب اسلامی، اخلاق‌ورزی و خرد‌ورزی از مطالبات دانشجویان است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در دهه سوم انقلاب با رکود نسبی فعالیت‌های دانشجویی به دلیل غلبه نگاه امنیتی بر فضای دانشگاه رو به رو بودیم. فضای دانشگاه در آن سال‌ها در اختیار گروه خاص قرار داشت و یک نگاه تک‌بعدی بر فضای دانشگاه حاکم بود که البته با ذات انقلاب اسلامی ما سازگاری نداشت.

عارف همچنین با بیان اینکه باید با نقد عملکرد جنبش دانشجویی به سمتی حرکت کنیم که این جنبش راه تعالی را طی کند، خاطرنشان کرد: امروز باید تلاش کنیم با کمک جنبش دانشجویی به سمت رشد کشور و تبدیل شدن به قطب علمی در منطق حرکت کنیم که این اهداف با نقادی٬ خردورزی و توجه به مسائل حساس کشور عملی می‌شود.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان همچنین با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر انتخابات مجلس در طراز بالاتری از انتخابات ریاست جمهوری سال 92 برگزار شود آسیب پذیری نظام را در برابر چالش‌های مختلف کاهش می‌دهد و باعث افزایش نقش‌آفرینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه می‌شود.

عارف در ادامه با بیان اینکه اصلاح‌طلبان با اتهام زنی رقیب میدان رقابت را خالی نخواهند کرد،گفت: حادثه قرچک ورامین به ضرر کسانی شد که یک همایش قانونی را می خواستند با اخلال رو به رو کنند و اینگونه برخوردها نشان دهنده پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان است که عده ای را نگران کرده است.

رییس بنیاد امید ایرانیان با تاکید بر اینکه در رقابت انتخاباتی الگویی از اخلاق مداری، همدلی و همبستگی ملی را به نمایش خواهیم گذاشت گفت: از تمامی نهادهای مسئول در امر انتخابات می‌خواهم زمینه حضور هرچه بیشتر همه سلایق و وفاداران به نظام جمهوری اسلامی را در انتخابات مجلس شورای اسلامی فراهم کنند تا شاهد مشارکت و حضور پرشور مردم در روز انتخابات باشیم.

عارف در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راهپیمایی عظیم اربعین، این حماسه را نشان دهنده وحدت و همبستگی میان مسلمانان و پویایی شیعه دانست و گفت: مشارکت بیش از 27 میلیون زائر از بیش از 60 کشور جهان در راهپیمایی اربعین و حضور این جمعیت در کشور عراق که با چالش‌های مختلف امنیتی رو به رو است نشان از وفاق مثال زدنی مسلمان در پاسداشت شعائر دینی و عظمت قیام امام حسین(ع) است و این همبستگی می تواند در سطوح مختلف تکرار شود.

وی در پایان با قدردانی از زحمات تمامی نهادهای درگیر در حفظ امنیت زائران، از مقامات کشور عراق به جهت همکاری با مسئولان ایرانی در برقراری امنیت و حفظ جان زائرین تشکر کرد و گفت: ملت‌های اسلامی دریافته‌اند که با داشتن امید و آرمان و بدون تکیه بر بیگانگان در کنار یکدیگر می‌توانند دست به خلق حماسه‌های بزرگی بزنند و دنباله رو سالار شهیدان حضرت سید الشهدا(ع) باشند.