مثلث آنلاین : مناظره مدیرمسئول خبرگزاری فارس و داریوش قنبری در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.

سید نظام الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس در مناظره با داریوش قنبری نماینده سابق مجلس از جریان اصلاح طلب که امروز به مناسبت 16 آذر روز دانشجو با عنوان «نقش جنبش دانشجویی و تاثیر آن بر دولت یازدهم» در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، با اشاره به چرایی ماندگاری 16 آذر گفت: این روز ماندگار شد چون دانشجویان در آن اولین صدای اعتراضی علیه امریکا بعد از کودتای 28 مرداد را سر دادند.

بخش‌های مهم این مناظره را به انتخاب مثلث آنلاین می‌خوانید:

* در 16 آذر 32 دانشجویان یک شعار داشتند و آن شعار مرگ بر امریکا بود.

* قشر دانشجو استکبار ستیز، استبداد ستیز و آزادی‌خواه بوده و هست.

* وی در پاسخ به شعار برخی دانشجویان اصلاح طلب که با سر دادن شعارهای سیاسی اجازه ادامه سخنرانی را نمی‌دادند گفت: بزرگترهای شما هم که این حرفها را میزدند، یا مارکسیست شدند یا الان در آمریکا هستند.

شعارهای این دسته از دانشجویان در حین سخنان داریوش قنبری نیز ادامه داشت که مدیرعاملخبرگزاری فارس، در واکنش به این سروصداها اظهار داشت: جای تعجب است که شما حتی اجازه حرف زدن به همفکران خودتان را هم نمی‌دهید.
*مزدور کسانی هستند که اجازه حرف زدن نمی دهند و این افکار استالینیستی در شما وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نوع برخورد دولت با رسانه‌ها پرداخت و گفت: این دولت بنده ار به دلیل انتقاد از اردوغان دادگاهی و بعلت انقاد از کرسنت محاکمه کرد.

* برخی افراد با لوث کردن مساله آزادی می‌خواهند فضا را به سمت دیکتاتوری پیش ببرند،

* دیکتاتور کسی است که 11 میلیون را از 22 میلیون بیشتر می داند. دیکتاتور کسی است که داشته های بومی کشورش را میفروشد. دیکتاتور کسی است که به اسم جنبش دانشجویی از صدای امریکا سر در میاورد. دیکتاتور کسی است که میخواهد همه خفه شوند و فضای گفتگو را بر نمی‌تابد. دیکتاتور کسی است که به طرف مقابل برچسب می‌زند.

* بحث تقلب را فارس مطرح نکرد بلکه از مدتها قبل خطی شروع شده بود که می گفت قرار است تقلب شود و صبح روز انتخابات هم خانم عفت مرعشی (همسر هاشمی رفسنجانی) گفت اگر موسوی رای نیاورد بریزید در خیابانها و ظهر همان روز هم آقای ابوالفضل فاتح (عضو ستاد موسوی) گفت یک سجده شکر بدهکاریم چون در 21 استان موسوی رای قاطع را آورده است.

قنبری: منافع ملی یعنی 750 میلیارد دلاری که در دولت قبل به باد رفت

* اگر یک جریان سیاسی بخواهد از یک جنبش دانشجویی به نفع خود استفاده کند، منجر به شکست خواهد شد

*دانشگاه‌ها در غیاب احزاب، از مکان‌های عمده فعالیت‌های سیاسی کشور ما هستند

* بعد از دوران طلایی دوم خرداد برای جنبش های دانشجویی شاهد دوران احمدی نژاد بودیم که حرکت‌ها علیه جنبش های دانشجویی آغاز شد.

* منافع ملی یعنی 750 میلیارد دلاری که در دولت قبل به باد رفت و تحریم‌های ظالمانه ای که تصویب شد و نتوانستند جلوی آن را بگیرند.

* در نظام بین الملل هیچ دو کشوری نه دائم با هم دوستند نه همیشه دشمن