احمدی‌نژادی ها با ناراحتی از شکست مادورو نسبت به مخالفان داخلی جریان انحرافی واکنش نشان دادند.

مخالفان دولت مادورو در ونزوئلا توانستند به پیروزی بی سابقه‌ای دست پیدا کنند. این اتفاقا واکنش حامیان احمدی‌نژاد در شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشت که از این اتفاقا ناراحت بودند. آنها مخالفان داخلی احمدی‌نژاد را برای این منظور شماتت می‌کردند.

به گزارش مثلث آنلاین، بر اساس شمارش اولیه آرا ائتلاف مخالفان دولت تا کنون دست کم ۹۹ کرسی پارلمان را به خود اختصاص داده اند. این در حالی است که تا کنون پیروزی فقط ۴۶ نامزد حزب حاکم قطعی شده است.
نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در یک سخنرانی شکست را پذیرفت و گفت: «با توجه به نتیجه انتخابات ما اینجا آمده ایم. با پایبندی به اخلاق. آمده ایم تا این نتایج ناخوشایند را به رسمیت بشناسیم و بپذیریم و به همه مردم ونزوئلا بگوییم که قانون اساسی و دموکراسی ما پیروز شده است. ما آن را می پذیریم.»
مخالفان دولت با جشن و پایکوبی به استقبال نتیجه انتخابات رفتند. به عقیده بسیاری از تحلیلگران دلیل اصلی شکست حزب حاکم اقتصاد بحران زده ونزوئلا تحت رهبری نیکلاس مادورو بوده است.
به دنبال این اتفاق عبدالرضا داوری از نزدیکان محمود احمدی‌ن‍ژاد خط جدیدی را در رسانه‌ها و گروه‌های حامی دولت قبل به راه‌انداخت که در آن به این بهانه مخالفان داخلی احمدی‌نژاد شماتت می‌شدند. داوری در کانال تلگرامی خود نوشت: یک دژ انقلابی دیگر هم در امریکای لاتین سقوط کرد. دیروز چاویستها در انتخابات پارلمانی ونزوئلا در برابر متحدان امریکا شکست خوردند.
در حالی که تحرکات دیپلماسی انقلابی دکتر احمدی نژاد در منطقه امریکای لاتین، باراک اوباما را واداشته بود تا در دسامبر ۲۰۱۲ قانون مقابله با "نفوذ" ایران در نیمکره غربی را امضا نماید، رهاورد حذف دکتر احمدی نژاد از مناسبات سیاسی ایران و نیز دیپلماسی انفعالی دولت یازدهم در توسعه روابط ایران با متحدان امریکا در امریکای لاتین، نظیر کلمبیا، مکزیک و شیلی، چیزی جز تنها ماندن انقلابیون حاکم در آرژانتین و ونزوئلا در برابر بحران سازی های اقتصادی و اجتماعی امریکا نبود، تا آنجا که کلید دولت و مجلس آرژانتین و ونزوئلا طی دوماه اخیر تقدیم متحدان امریکا شد و بعید نیست که امواج این دومینو تا بولیوی و اکوادور و کوبا هم امتداد پیدا کند.
اکنون ابعاد بیشتری از توطئه امریکایی حذف دکتر احمدی نژاد را میتوان رصد کرد:حذف دکتر احمدی نژاد در ایران ، فقط مسائل خاورمیانه ای امریکا را حل نکرد، این توطئه ، خیال امریکا را از "نفوذ" ایران در امریکای لاتین هم راحت کرد.
اکنون باید سوال کرد: چه کسانی اهل "انحراف" و "جریان انحرافی" ، هستند؟
دیروز امریکا نگران "نفوذ" ایران در حیاط خلوتش بود و امروز ما دغدغه "نفوذ" امریکا در ایران را داریم.

کامنت‌هایی که به دنبال این متن در شبکه های اجتماعی نزدیک به دولت قبل منتشر میشد نیز موید همین موضوع بود که در آن کسانی که دولت قبل را به انحراف متهم می کردند مورد سرزنش قرار گرفته بودند.

یکی دیگر از متن‌هایی که به وفور میان آنها در گروه‌ها بازنشر می‌شد متنی بود که در آن به آیت‌الله مصباح نیز انتقاد وارد شده بود و در آن آمده بود:

آه‍‍‍‍ــای پایداری‌ها تبریک! آه‍ـای علامه مصباح مطهری زمان تبریک!
جریان انحرافی در انتخابات ونزوئلا هم شکست خورد! حالا می‌توانید خیالتان راحت باشد به جای یک مشت کمونیست بی‌دین که به خودشان اجازه می‌دهند از ظهور بگویند و از آن بدتر دوستدار احمدی‌نژادند یک مشت سرمایه‌دار مفتخور حامی آمریکا در مجلس ونزوئلا حضور خواهند داشت!
آه‍‍‍‍ای پایداری‌ها تبریک! آه‍ـای علامه مصباح مطهری زمان تبریک!

نیکلاس مادورو که ادامه دهنده راه هوگو چاوز، رئیس جمهوری سابق ونزوئلا شناخته می شد، به دلیل اجرای برنامه های رفاه عمومی، در میان طبقه محروم این کشور محبوبیت زیادی داشت.