دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت : دولت به شکوفایی اقتصاد استانها بیشتر توجه کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت : دولت به شکوفایی اقتصاد استانها بیشتر توجه کند.

محسن رضایی در همایش قدرت نقاق ، نمایش نامه ای برای منطقه در مسجد حضرت فاطمه (س) در کوی علوی اهواز با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم خوزستان و محرومیت در برخی مناطق اهواز بویژه آب افزود : دولت در آستانه برنامه ششم توسعه باید به شکوفایی اقتصاد استانها از جمله خوزستان ، بوشهر و کرمانشاه بیشتر توجه کند و با ایجاد اشتغال، مردم را صاحب درآمد کند.
وی با اشاره درآمدزایی صنایع نفت و پتروشیمی و فولاد در خوزستان گفت : دولت باید دستکم پنج درصد از درآمد نفت را برای توسعه و کارآفرینی و حل مشکلات خوزستان مانند مهار ریزگردها و بهبود زندگی مردم هزینه کند.
وی افزود : بخشی از سود ناشی از درآمدهای خوزستان باید در استان بماند و دولت نباید تمام درآمدهای استانها را به تهران منتقل کند و از دولتمردان می خواهم با تحقق اقتصاد مقاومتی مشکلات مردم را پیگیری کنند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح تحولات منطقه گفت : اولویت جهان اسلام در حال حاضر باید ایجاد وحدت و جلوگیری از چندپاره شدن کشورهای اسلامی مانند عراق ، سوریه و یمن باشد.
محسن رضایی با اشاره به اهداف آمریکا و اسراییل در جهان اسلام افزود: هدف اصلی از اختلاف افکنی و ایجاد ناامنی در منطقه ، تامین امنیت رژیم صهیونیستی و تحقق شعار از نیل تا فرات است.
وی با بیان اینکه راه مقابله با توطئه های دشمنان ، اتحاد دولت های اسلامی و برادری میان ملت های اسلامی است افزود : دولت های اسلامی باید برای حل مشکلات و بهبود زندگی مردم برنامه ریزی کنند و سطح اقتصادی در کشورهای اسلامی را بالا ببرند.
وی دولتمردان و کل جهان اسلام را به هوشیاری و درک نیات واقعی آمریکا و اسراییل از تفرقه افکنی دعوت کرد و گفت : مسلمانان باید با هم متحد شوند و در مسیر پیشرفت کشورهای اسلامی قدم بردارند.
وی هدف ناامن ساختن منطقه ، تامین امنیت رژیم صهیونیستی و فروش تسلیحات به کشورهای مسلمان دانست و گفت : عراق و سوریه و یمن چندپاره ، به ضرر امنیت کل جهان اسلام است.
رضایی با اشاره به هفتاد سال ناامنی در منطقه افزود: اتاق فکر این تحولات در آمریکا قرار دارد و هدف آمریکایی ها تضعیف کشورهای اسلامی مانند عربستان ، مصر و عراق است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه قصد آمریکا از این کار، تضعیف کشورهای اسلامی است ، از عربستان خواست دست از تجاوز به کشور مظلوم یمن بردارد و در جهت نقشه دشمنان اسلام حرکت نکند.
رضایی گفت : جمهوری اسلامی ایران سابقه حمله به هیچ کشوری را ندارد و اگر امروز از یمن دفاع می کند به دلیل مظلومیت این کشور است ولی دشمنان با ایران هراسی می خواهند تسلیحات خود را به کشورهای اسلامی بفروشند.
وی همچنین افزود : ایران به دنبال امپراطوری نیست و تنها قصد احیای تمدن اسلامی به کمک برادران مسلمان و کشورهای اسلامی را دارد.
رضایی با اعلام اینکه به دنبال تشکیل یک جمعیت 10 میلیونی برای حرکت به سمت فلسطین اشتغالی هستیم گفت : به عنوان یک پاسدار می گویم که اگر روزی این جمعیت از همه کشورهای اسلامی تامین شود با حرکت به سمت دشمن اصلی ، او را لانه بیرون می کشیم و توطئه را برای همیشه خنثی خواهیم کرد.