محسنی اژه‌ای گفت که رحیمی در مرخصی به سر نمی‌برد و 7 میلیون متر مربع زمین‌های اطراف تهران از زمین‌ خواران پس گرفته شده است.

سخنگوی قوه قضائیه و معاون این قوه در نشست خبری خود با خبرنگاران از پرونده‌های مهم قضایی سخن گفت و و ضعیت آنها را تشریح کرد. او گفت که معاون اول دولت احمدی‌نژاد در مرخصی نیست و در زندان به سر می‌برد. همچنین توضیح داد که خبر دستگیری و تحقیق از رئیس پلیس سابق کشور کذب است.

سخنگوی قوه قضائیه درباره پرونده رویانیان توضیح داد: پرونده مدیر عامل سابق یکی از باشگاه‌های ورزشی که مدیریت ستاد سوخت را بر عهده داشته هنوز به دادگاه نرفته است.

محسنی‌اژه‌ای همچنین در این نشست در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اتهامی متوجه فرمانده سابق ناجا است و از او تحقیق به عمل آمده یا خیر؟ گفت: به هیچ وجه تحقیق نشده است و شایعه‌ای که در برخی سایت‌ها آمده به شدت تکذیب می‌شود.

وی گفت: من این موضوع را پیگیری کردم و حرف‌هایی که برخی سایت‌ها در این باره زده بودند را به شدت تکذیب می‌کنم.

سخنگوی قوه قضائیه همچنین به موضوع رحیمی اشاره کرد و در پاسخ به پرسش خبرنگاری که می‌پرسید آیا او در مرخصی است، گفت: محمدرضا رحیمی در حال حاضر در زندان است و به مرخصی نیامده است.» او همچنین درباره لیستی که رحیمی ارائه کرده بود از افرادی که به آنها پول پرداخت کرده است، گفت که تازمانی که اثبات نشود این لیست درست است قوه قضائیه ورود نمی‌کند.

اما یکی از بحث‌برانگیز‌ترین پرونده‌های حال حاضر قوه قضائیه پرونده جیسون رضائیان است. خبرنگار ایرانی آمریکایی واشنگتن پست که از سال گذشته در ایران دستگیر شده است. حالا قوه قضائیه خبر داده است که او فردا محاکمه خواهد شد. اژه‌ای از بیان جزئیات خودداری کرد اما گفت که فردا با حضور وکیل مدافع متهم و مترجم این دادگاه برگزار می شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید، پاسخ ایران به درخواست واشنگتن‌پست برای حضور یک دبیر ارشد در دادگاه خبرنگار این روزنامه چه بوده است و اینکه دادگاه فردا علنی است یا خیر؟ گفت: علنی بودن یا نبودن دادگاه به تشخیص قاضی رسیدگی‌کننده است. در آن مورد هم که گفتید یک روزنامه درخواستی کرده است اما قوه قضائیه مستقل است و بر اساس قانون عمل می‌کند.

اژه‌ای درباره بدهکار بزرگ بابک زنجانی توضیح داد که او به بانک پارسیان وکالت داده است تا بخشی از اموالش را که در اختیار آنهاست بفروشد و بدهی‌اش را به دولت پرداخت کند و در مورد پرونده بابک زنجانی دوم که گفته می‌شد بدهکار بزرگ دیگری است توضیح داد: روابط عمومی وزارت نفت اصل قضیه را تکذیب کرد.

اما سخنگوی قوه قضائیه درباره پرونده زمین‌خواری در اطراف تهران رقم شگفت‌انگیزی را اعلام کرد. او گفت که 7 میلیون متر مربع از زمین‌هایی که به ناحق تصرف شده بود به دولت واگذار شده است: «در ادامه مبارزه با زمین‌خواری برای هفت میلیون متر مربع از زمین‌های اطراف تهران به نام دولت سند صادر شده و این مقدار زمین از افرادی که به ناحق آنها را تصرف کرده بودند گرفته شده است.»

سخنگوی قوه قضائیه همچنین از دستگیری یک متهم خبر داد که به ماجرای اسیدپاشی اصفهان مرتبط است و گفت:‌ اتفاق جدیدی که در این پرونده رخ داده این است که یک نفر به عنوان مظنون دستگیر شده است. البته وی در رابطه با موضوع دیگری دستگیر شده بود ولی قراینی به دست آمد که ممکن است وی با اسیدپاشی‌های بعدی ارتباط داشته باشد که هنوز این موضوع اثبات نشده است.

معاون اول قوه قضائیه همچنین درباره پرونده محمود احمدی‌نژاد که باید آذرماه 92 به دادگاه می‌رفت یادآور شد که «اتفاق جدیدی در پرونده رئیس جمهور سابق نیفتاده است.»