نماینده خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های وزیر کار به پرسش هایش درباره اشتغالزایی به صورت مشروط، قانع شد.

نماینده خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های وزیر کار به پرسش هایش درباره اشتغالزایی به صورت مشروط، قانع شد.


وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی که برای پاسخگویی به سوال نماینده خرم آباد به صحن علنی رفته بود نماینده سوال کننده را قانع کرد.

سوال ایرج عبدی از وزیر کار در مورد علت توزیع نشدن عادلانه منابع اشتغال زایی با توجه به درصد بیکاری کشور بود.پس از توضیحات علی ربیعی نماینده سوال کننده با سه شرط اعلام کرد از توضیحات وزیر کار قانع شده است.

رسیدگی به وضعیت کارگران شرکت پارسیلون، توجه به استان های درگیر با آمار بالای بیکاری در برنامه ششم توسعه و حضور جدی مسئولان وزارت کار در فراکسیون اشتغال مجلس، سه شرط عبدی بود.

سرانجام وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با این شروط موافقت کرد و نماینده سوال کننده از به رای مجلس گذاشتن سوال از وزیر کار انصراف داد و اعلام کرد از توضحیات ربیعی قانع شده است.

آمار بیکاری جوانان بالای 30 درصد است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در پنج استان آمار بیکاری بالای 20 درصد و این آمار در بین جوانان بالای 30 درصد است.

ایرج عبدی در صحن علنی مجلس افزود: آمار بیکاری بالای 30 درصد در جوانان باعث آسیب های اجتماعی می شود.

ربیعی برای پاسخ به سوال ایرج عبدی نماینده مردم خرم آباد در مورد علت عدم توزیع عادلانه منابع اشتغال زایی با توجه به درصد بیکاری کشور در صحن علنی مجلس حاضر شده است.

وزیر بیکاران هم هستم

وزیر تعاون ،‌کار و رفاه اجتماعی گفت: من خودم را هم وزیر کارفرمایان ،‌هم وزیر کارگران و هم وزیر بیکاران هم می دانم.

علی ربیعی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی افزود: درسه حوزه تقاضا ،عرضه و نهادها دچار مشکل هستیم .

وی تصریح کرد: البته در فرهنگ کار هم با مشکل مواجهیم. وزیر تعاون اظهار داشت: باید با اصلاح ساختاری در این سه عرصه از اشتغال نتیجه بگیریم .

ربیعی گفت: به رشد اقتصادی همراه با اشتغال تمرکز کرده ایم.وی تاکید کرد: باید به سمت جاهایی برویم که در َآنجا شغل ایجاد می شود .

علی ربیعی وزیر کار و تعاون و رفاه اجتماعی برای پاسخ به سوال ایرج عبدی نماینده خرم آباد در مورد علت عدم توزیع عادلانه منابع اشتغالزایی با توجه به درصد بیکاری کشور، در صحن علنی مجلس حاضر شده است.