لاریجانی معتقداست با وجود برخی اظهارات آمانو اما جمع بندی موضوع به نفع ایران است

، علی لاریجانی در همایش ملی کارگران ساختمانی در قم درارتباط با پرونده هسته ای و پی ام دی اظهارنظر کرد آن را مورد تایید قرار داد.

به گزارش مثلث آنلاین لاریجانی در بخش از سخنانش گفت: مذاکرات هسته‌ای با پذیرش حق غنی‌سازی هسته‌ای در کشورمان وارد دور جدیدی شد و یک شورا در طول مذاکرات بر آن نظارت داشت و برجام شاید دارای اشکالاتی است، اما برای تدوین آن بسیار تلاش شده تا منافع کشور حفظ و حراست شود.

وی بسته شدن پرونده PMD را یک توفیق مهم و دستاورد ارزشمند برای دیپلماسی کشورمان دانست و افزود: هرچند در لا به لای گزارش آمانو حرف‌های نادرستی زده شده بود، اما جمع‌بندی آن به نفع ایران تمام شد و مطالعه‌ها و تحقیق‌ها حق تمام کشورهای عضو آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با پیشرفت‌های حاصل شده در پرونده هسته‌ای و لغو تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان، مانع بزرگی در مسیر فعالیت‌های اقتصادی ایران برداشته شده باشد و میزان فروش نفت و قیمت آن که با شیطنت برخی کشورها کاهش یافته است، افزایش خواهد یافت..

وی با بیان این‌که «بی‌انضباطی و سوءمدیریت اقتصادی در گذشته باعث افزایش بدهکاری دولت به تامین اجتماعی شده است»، اظهار کرد: این بدهکاری در واقع حق الناس است و باید هرچه سریعتر پرداخت شود که در همین زمینه، گزارش تخلف‌های صورت گرفته جهت برخورد با خاطیان به قوه قضاییه ارسال شده است