از شب گذشته شایعات زیادی درباره میزان و حجم ردصلاحیت ها در شبکه‌های مجازی دست به دست می شود.

به گزارش مثلث آنلاین، هنوز اسامی ردصلاحیت‌شدگان اعلام نشده است اما با این حال در 24 ساعت گذشته حجم اخبار در مورد ردصلاحیت شدگان انتخابات توسط هیات‌های نظارت انتخابات بسیار بالاست. بسیاری آن را شایعه می دانند در این میان شایعه رد صلاحیت دو تن بیش از همه دست به دست می‌شود.

اول علی مطهری. برخی از کانال‌ها به نقل منابعی مدعی شدند که علی مطهری توسط هیات نظارت بر انتخابات رد صلاحیت شده است.

نفر دوم نیز مصطفی معین است که از حوزه انتخابیه شیراز ثبت‌نام کرده بود. گفته می شود وی نیز توسط این هیات رد صلاحیت شده است. برآیند عمومی از گروه‌های تلگرامی و فضای مجازی اصلاح طلبان نشان می‌دهد که آنها به شدت نسبت به این موضوع ناراحت هستند و این موضوع را از چشم دولت می بینند. در کنار این مساله شایعاتی درباره تایید صلاحیت رسایی و کوچک‌زاده نیز شنیده می شود که خشم آنها را برافروخته تر کرده است.

وجه مشترک هر دو این افراد در رد شدن و تایید شدنشان پیش از این بود. علی مطهری در انتخابات دوره نهم مجلس (دور قبل) صلاحیتش توسط هیات‌های اجرایی رد شد اما پس از اعتراض تایید و همچنین قرار نگرفتن در لیست جبهه متحد اصولگرایان لیستی را با عنوان صدای عدالت منتشر کرد.

مصطفی معین نیز در انتخابات سال 84 به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان پیشرو که سازمان مجاهدین و مشارکت آن راحمایت می کردند وارد انتخابات شد اما صلاحیتش رد شد. سپس شورای نگهبان با تجدید نظر وی را وارد عرصه رقابت کرد که در نهایت در همان دور اول رقابت را واگذار کرد.