مدیر کل انتقال خون استان تهران از دریافت تاییدیه دو سالانه رعایت اصول بهینه تولید پلاسما از شرکت CSL- Plasma آلمان برای اولین بار در کشور خبر داد.

دکتر سید مرتضی طباطبایی در این باره گفت: سوم و چهارم آذر 1394 نماینده شرکت CSL-Plasma فرآیند تولید پلاسما از مرحله اهدای خون تا ذخیره‌سازی را مورد ارزیابی فنی قرار داده و تاییدیه موقت برای آن را صادر کرده بود.
وی ادامه داد: در این بازرسی که بعد از گذشت چهار ماه دوباره انجام شد، استمرار کیفیت کار و رعایت اصول بهینه تولید پلاسما مورد توجه قرار گرفت و اداره کل انتقال خون استان تهران توانست برای اولین بار در بین استان‌های کشور این تاییدیه را برای دو سال آینده دریافت کند.
مدیر کل انتقال خون استان تهران با اشاره به نیاز سالانه 600 هزار لیتر پلاسما در کشور، اظهار کرد: افزایش شرکت‌های طرف قرارداد به منظور تولید داروهای مشتق از پلاسما می‌تواند کمک شایانی به کشور در مسیر خودکفایی و تامین 100 درصدی این نیاز از طریق پلاسمای ایرانی باشد.
بنا بر اعلام روابط عمومی انتقال خون تهران، اوته شرفان، بازرس شرکت آلمانی CSL-Plasma شنبه هشتم اسفند ماه 1394 برای دومین بار در سال جاری با مشاهده استمرار کیفیت کار، رعایت اصول بهینه، تولید پلاسما اداره کل انتقال خون استان تهران را تایید کرد.
بنابر این گزارش، در بین کشورهای آسیایی و همچنین اسلامی تنها ایران است که با ورود به عرصه تولید پلاسما و قرار داد با شرکت‌های دارویی معتبر جهانی توانسته تاییدیه کیفی از شرکت CSL- Plasma آلمان را دریافت کند.