مدیرکل هماهنگی مجامع و امور استان‌های جمعیت هلال احمر با بیان اینکه مهلت ثبت نام اعضای جمعیت هلال احمر در سامانه ثبت اعضا تا 17 اسفندماه تمدید شد، تاکید کرد: ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر از 14 فروردین ماه سال آتی آغاز می‌شود.


دکتر دهقان با اشاره به اینکه از یازدهم بهمن ماه سال جاری به دنبال ابلاغیه دبیرکل جمعیت هلال احمر تمامی شعب فعال شدند.

وی ادامه داد: ستادهای فرعی در سازمان‌های داوطلبان، جوانان و امداد و نجات جمعیت هلال احمر تشکیل شده و در هر سه سازمان فعال است. البته این ستاد در تمامی استان‌ها نیز تشکیل شده است.

مدیرکل هماهنگی مجامع و امور استان‌های جمعیت هلال احمر به تمدید مهلت زمان ثبت نام اعضا در سامانه ثبت اعضا به مدت یک هفته دیگر، اشاره کرد و افزود: برای ثبت نام اعضا در انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر تا یازدهم اسفندماه مهلت تعیین شده بود که با تدبیر دبیرکل جمعیت هلال احمر مهلت زمان ثبت اطلاعات اعضا در سامانه به مدت یک هفته تمدید شد.

به گفته وی، تا این لحظه 65 تا 70 درصد از اعضا در سامانه ثبت اعضای جمعیت هلال احمر به ثبت رسیده است.

دهقان با تاکید بر اینکه هفته آینده اطلاعیه سراسری ثبت نام کاندیداها برای شرکت در انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر در رسانه‌ها منتشر می شود، اظهارداشت: 14 فروردین ماه سال آتی ثبت نام کاندیداها آغاز می‌شود و از همان روز نیز بررسی صلاحیت‌ها انجام خواهد شد.

بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، در ادامه، ناطقی، دبیر هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه نمایندگان استانداری‌ها و فرمانداری‌ها و همچنین نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها حضور دارند، تصریح کرد: 408 نفر از فرمانداری‌ها و استانداری‌ها و 408 نفر نیز از دفاتر نمایندگی ولی فقیه در استان‌ها بر انتخابات جمعیت هلال احمر نظارت خواهند داشت که این افراد پتانسیلی برای معرفی فعالیت‌های جمعیت هلال احمر است.

به گفته وی، دستورالعمل نظارت بر انتخابات به تصویب رسیده و این دستورالعمل راهبردی برای همکاران نظارتی جمعیت هلال احمر است.