مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان از بازگشایی محور «سقز - بانه» که به‌علت بارش شدید باران از روز گذشته مسدود شده بود، خبر داد.

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان از بازگشایی محور «سقز - بانه» که به‌علت بارش شدید باران از روز گذشته مسدود شده بود، خبر داد.

«محمد راشد مدرس گرجی»اظهار کرد: با کاهش شدت بارندگی، فروکش کردن سطح آب رودخانه و با تلاش بی‌وقفه عوامل راهداری در پاکسازی مسیر «سقز- بانه»، از ساعت 9 صبح امروز این محور بازگشائی شد.

وی افزود: هم‌اکنون تردد عادی و روانی در این محور برقرار است.
، به‌علت بارش شدید باران و بالا آمدن آب رودخانه‌ها به سطح جاده در محور سقز - بانه، دیروز تردد در این مسیر ممنوع اعلام شد.

دیشب، بارش شدید باران محور «سقز - بانه» را مسدود کرد
مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان از مسدود شدن محور سقز - بانه به‌علت بارش شدید و بالا آمدن آب باران خبر داد.

«محمد راشد مدرس» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، اظهار کرد: به‌علت بارش شدید باران و بالا آمدن آب رودخانه‌ها به سطح جاده در محور سقز - بانه و محدوده روستای «بله جر»، تا اطلاع بعدی تردد در این محور با هماهنگی پلیس راه استان ممنوع اعلام می‌شود.

وی افزود: علاوه‌بر مورد مذکور، با توجه به‌شدت بارندگی و به‌علت حرکت قسمتی از زمین و ریزش کوه در محور سقز - بانه (در محدوده کیله شین) عوامل راهداری شهرستان‌های سقز و بانه از ظهر امروز تا غروب مشغول عملیات ریزش‌برداری بودند.

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان خاطرنشان کرد: هم‌چنین ریزش کوه در محور بانه - مریوان نیز عصر امروز حادث شده بود که عوامل راهداری راه و شهرسازی شهرستان بانه مشغول ریزش‌برداری هستند.