راز قتل زنی جوان که از مدتی قبل ناپدید شده بود در جریان تحقیقات گسترده پلیسی فاش شد و متهم به جرمش اعتراف کرد.

راز قتل زنی جوان که از مدتی قبل ناپدید شده بود در جریان تحقیقات گسترده پلیسی فاش شد و متهم به جرمش اعتراف کرد.

راز قتل زنی جوان که از مدتی قبل ناپدید شده بود در جریان تحقیقات گسترده پلیسی فاش شد و متهم به جرمش اعتراف کرد. مردی جوان اواخر فروردین سال جاری با مراجعه به پلیس آگاهی استان اردبیل، خبر داد همسرش به نام سمیرا مفقود شده است.

او که به‌شدت نگران بود گفت: «سمیرا صبح امروز - روز حادثه- به قصد خرید از خانه خارج شد اما بعد از آن دیگر به منزل بازنگشت درحالی‌که نگرانش شده بودم با تلفن همراهش تماس گرفتم اما موبایلش هم خاموش است و احتمال می‌دهم اتفاقی برای او رخ داده باشد».

کارآگاهان وقتی فهمیدند این زن سوار بر خودرو سمندش منزل را ترک کرده است، مشخصات خودرو را به همه واحدهای انتظامی اطلاع دادند، اما از این طریق ردی از سمیرا به دست نیامد. استعلام از مراکز انتظامی و قضائی، بیمارستان‌ها و پزشکی قانونی نیز بی‌نتیجه بود و نشان می‌داد، زن جوان دچار حادثه‌ای ناخواسته نشده باشد. از سویی شواهدی که بر وجود اختلافات خانوادگی میان این زن و شوهر دلالت کند، به‌دست نیامد و قرائن حکایت از آن داشت که این زوج رابطه خوبی با هم داشتند.

بنابراین دلیلی در میان نبود که سمیرا با خواسته خودش خانه و شوهرش را ترک کند. به‌این‌ترتیب فرضیه‌های تازه‌ای مطرح شد؛ یکی از احتمالات ربوده‌شدن سمیرا بود. اما کسی با خانواده او تماس نگرفته و درخواستی را مطرح نکرده بود؛ بنابراین چنین فرضیه‌ای نیز با گذشت زمان منتفی شد. درشرایطی‌که همه تحقیقات به بن‌بست رسیده بود، هرچه از زمان ناپدیدشدن این زن می‌گذشت، احتمال مرگ او نیز قوت می‌گرفت. به همین دلیل کارآگاهان دور تازه‌ای از تجسس‌ها را کلید زدند و این‌بار اخباری به دست آوردند که ثابت می‌کرد سمیرا آخرین‌بار همراه مردی جوان به نام پویان دیده شده است.

احتمال داشت پویان از سرنوشت این زن مطلع باشد؛ به همین دلیل مأموران وی را زیرنظر گرفتند و فهمیدند او اخیرا با خودروی سمند تردد می‌کند. این سرنخ سوء‌ظن را نسبت به مرد جوان بیشتر کرد زیرا احتمال داشت خودرو او اتومبیل سمیرا باشد اما در بررسی‌ها مشخص شد اگرچه رنگ و مشخصات ماشین همان است، اما پلاک آن فرق می‌کند.

مأموران پلیس آگاهی در گام بعدی تحقیقات با اخذ مجوز قضائی به خانه پویان رفتند و آنجا را بازرسی کردند اما جست‌وجوی دقیق خانه هیچ فایده‌ای نداشت و ردی از زن ناپدیدشده به دست نیامد. تنها مظنون پرونده نیز مدعی شد از سمیرا اطلاعی ندارد. درحالی‌که به‌نظر می‌رسید ادعاهای متهم حقیقت دارد مأموران تصمیم گرفتند خانه او را ترک کنند اما هنگام خروج از منزل متوجه شدند چند موزاییک حیاط به‌تازگی نصب شده است.

این موضوع شک پلیس را برانگیخت. آنها بعد از کندن موزاییک‌ها متوجه شدند سیمان زیر آن نیز تازه است. حفر سیمان معلوم کرد زیر آن قسمت چاه فاضلاب قرار دارد. مأموران که احتمال می‌دادند جنازه سمیرا در این چاه باشد، از آتش‌نشانان کمک خواستند. آتش‌نشانان با استفاده از تجهیزات ویژه داخل چاه رفتند و جسد زنی جوان را از آنجا بیرون کشیدند به‌این‌ترتیب شک کارآگاهان به یقین تبدیل و پویان بازداشت شد. از سویی جسد به پزشکی‌ قانونی انتقال یافت و شوهر سمیرا با دیدن آن هویتش را تأیید کرد.

متخصصان پزشکی قانونی بعد از انجام معاینه‌های لازم، اعلام کردند سمیرا بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن خفه ‌شده و به قتل رسیده است. به این ترتیب پویان به بن‌بست رسید و به ارتکاب جنایت اقرار کرد. او گفت: «سمیرا مدتی قبل به‌عنوان مسافر سوار خودروام شد. او خیلی‌مضطرب بود وقتی علت را پرسیدم شروع به درددل کرد و گفت به‌شدت مشکل مالی دارد. وقتی حرف‌های او را شنیدم دلم سوخت، مبلغی پس‌انداز داشتم به او گفتم حاضر هستم آن را قرض بدهم اول قبول نکرد اما بالاخره پذیرفت».متهم در ادامه گفت: «قرار بود سمیرا آن پول را خیلی‌زود به من پس بدهد اما مشکلات مالی‌اش آن‌قدر زیاد بود که نتوانست به وعده‌اش عمل کند. از طرفی خودم بعد از مدتی به آن پول نیاز داشتم به همین دلیل از او خواستم زودتر بدهی‌اش را بپردازد. روز حادثه سمیرا به خانه‌ام آمد تا با من صحبت کند و کمی مهلت بگیرد.

حین گفت‌وگو من ناگهان عصبانی شدم، به سمتش حمله و او را با روسری‌اش خفه کردم. بعد جسد را در چاه انداختم تا کسی نتواند آن را پیدا کند».پویان در ادامه اعترافاتش گفت: «بعد از ارتکاب قتل پلاک خودروام را کندم و آن را روی سمند مقتول گذاشتم».بنابر این گزارش، متهم درحال‌حاضر در بازداشت به سر می‌برد و تحقیق از او ادامه دارد.