در نخستین ساعات صبح سه شنبه 5 دانشجوی ایرلندی مقیم شهر برکلی کالیفرنیا در اثر فروریختن یک ساختمان مسکونی جان خود را از دست دادند.

در نخستین ساعات صبح سه شنبه 5 دانشجوی ایرلندی مقیم شهر برکلی کالیفرنیا در اثر فروریختن یک ساختمان مسکونی دراین شهر جان خود را از دست دادند ودست کم 8 تن دیگر از ساکنان این ساختمان مصدوم شدند.

جنیفر کوتز سخنگوی اداره پلیس کالیفرنیا صبح سه شنبه به خبرنگاران اطلاع داد که در اثر فروریختن بالکن یک ساختمان مسکونی در شهر دانشگاهی برکلی 4 دانشجوی ایرلندی در زمان وقوع این حادثه و نفر پنجم در بیمارستان جان سپرده اند.

به گفته این سخنگو حادثه مذکور دست کم 8 مصدوم بجار گذاشته که حال بیشتر آنان بحرانی وخطرناک گزارش شده است.

درپی وقوع این حادثه چارلی فلانگان وزیر خارجه ایرلند ومایکل هیگینز رییس جمهور این کشور با صدور بیانیه هایی به بازماندگان وخانواده های قربانیان این حادثه تسلیت گفته اند.

درحالی که هنوز اطلاع دقیقی از جزییات و دلائل این حادثه در دست نیست سخنگوی اداره پلیس شهر برکلی فقط به خبرنگاران گفته است حدود ساعت یک بامداد روزسه شنبه در پی تلفن یکی از شاهدان عینی این حادثه به محل رفته و متوجه شده اند بالکن یکی از طبقات این ساختمان مسکونی فروریخته به مرگ دانشجویان مذکور منجر شده است.