حالا هم بخیه گونه نوزاد اصفهانی خبرساز شده و در یکی از رسانه‌ها ماجرایی از اتفاقی که برای نوزاد و مادرش رقم خورده را منتشر شده است.

از حدود چند روز پیش، تصویری از یک نوزاد با گونه بخیه شده در شبکه‌های مجازی با توضیح اینکه "بر اثر بی دقتی جراح حین زایمان، این نوزاد با گونه زخمی به دنیا آمد و بخیه شده به والدینش تحویل شد" منتشر شده است.

حالا هم بخیه گونه نوزاد اصفهانی خبرساز شده و در یکی از رسانه‌ها ماجرایی از اتفاقی که برای نوزاد و مادرش رقم خورده را منتشر شده است.

خبر اعلام شده مبنی بر این است که گونه نوزاد هنگام تولد در عمل سزارین تیغ جراحی با اصابت بر صورت نوزاد سبب بریدگی و بخیه بر گونه آن شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در این زمینه گفت:

* روز 26 اردیبهشت پدر همراه همسر باردارش شخصا به یک بیمارستان مراجعه کرده بودند

* ابتدا ماماها برای زایمان طبیعی کمک می‌کنند اما با توجه به شرایط حاد مادر و به دلیل شرایطی که نوزاد در رحم بوده زایمان طبیعی صورت نمی‌گیرد؛ از بیمارستان با یک متخصص زنان و زایمان تماس گرفته و شرایط را توضیح می‌دهند و این متخصص با معاینه بیمار تصمیم به سزارین مادر کرده اما باز هم مادر در شرایط عادی نبوده و از آنجائی که این مادر از قبل برای سزارین انتخاب نشده بوده، پزشک در حالت اضطراری مادر را به اتاق عمل برده و عمل سزارین انجام می‌شود.

* صورت نوزاد هنگام عمل سزارین به دلیل نزدیکی به دیواره رحم با تیغ می‌برد، اما توسط یک پزشک صورت آن بخیه می‌خورد

* بدن برخی از نوزادها به دیواره رحم نزدیک بوده و ممکن است این برش به دلیل این نزدیکی اتفاق بیفتد البته در هر 1000سزارین 3 مورد به همین دلیل اتفاق می‌افتد.

* در خبری که منتشر شده عنوان شده که پزشک 3 روز به مادر و نوزاد سر نزده و او را معاینه نکرده اما این موضوع کذب است. پس از تولد متخصص اطفال نوزاد و متخصص زنان و زایمان مادر را معاینه کردند اما پزشکی که عمل را انجام داده به دلیل این که پدر در حین این اتفاقات استرس زیادی داشته درگیر می‌شود که فیلم آن نیز موجود است.

* البته رفتار پدر با توجه به شرایطی که داشته و اضطراب و استرسی که بر او حاکم بوده حق داشته و پزشکی که عمل را انجام داد به دلیل فضایی که پدر نوزاد ایجاد کرده احساس کرده با حضور در آنجا درگیری ایجاد شود به همین دلیل سایر پزشکان مادر و نوزاد را معاینه کردند.

* رئیس بیمارستان نیز پس از این ماجرا با پدر و مادر نوزاد صحبت کرده و دلیل بریدگی را توضیح داد و آن‌ها هم قبول کردند، اما پس از اینکه از بیمارستان می‌روند این جریانات پیش می‌آید.