شنا در محدوده یک شهرک خصوصی در سرخرود محمودآباد جان 2 دختر را گرفت.

شامگاه یک شنبه چهار نفر دختر در ساحل شهر سرخرود غرق شدند که دو خواهر در این حادثه جان خود را از دست دادند. این حادثه در کنار نهر رودخانه هراز و شهرک خصوصی سبزواری اتفاق افتاد که 4 نفر دختر به علت شنا در منطقه آزاد گرفتار موج شده و دچار حادثه شدند.

تقی کریمیان، رئیس هیات نجات غریق استان مازندران به خبرنگاران گفت: بلافاصله با حضور یگان امداد و نجات و ناجیان غریق دو نفر از این افراد از مرگ حتمی نجات یافته ولی متاسفانه دو نفر دیگر جان خود را از دست دادند.

ایشان با اشاره به استقرار ناجی غریق در مناطق آزاد و کور از سوی هلال احمر و هیات نجات غریق گفت: متاسفانه با وجود پیگیری ها و مکاتبات صورت گرفته وظیفه تامین ناجی غریق در این مناطق به عهده مراکز اقامتی و شهرک های خصوصی است که کوتاهی این شهرک در جذب و استقرار ناجی غریق موجب بروز این حادثه شده است که از طریق مبادی قانونی و قضائی پیگیر این موضوع خواهیم بود.

رئیس هیات نجات غریق و غواصی استان مازندران با اشاره به نجات جان 1102 غریق از ابتدای خرداد سال جاری تا کنون در سواحل استان مازندران گفت: متاسفانه شنا در ساعات نا به هنگام به ویژه شنا در محدوده یک شهر خصوصی جان دو دختر را گرفت؛ شب ها و شنا در مناطق آزاد و شنا ممنوعه و آشنا نبودن به فنون شنا موجب شده است تاکنون 22 نفر از مسافران در استان مازندران به علت غرق شدن در دریا جان خود را از دست بدهند.

وی گفت: 351 نقطه حادثه خیز در ساحل مازندران توسط کمیته مغروقین و نجات غریق شناسایی شده و امسال 860 ناجی غریق در سواحل مازندران مستقر هستند. به منظور کاهش آمار تلفات جانی و حفظ امنیت جانی مسافران در دریا و کاهش آمار تلفات غرقی در تابستان سالجاری، 94 طرح در سواحل استان مازندران برگزار می شود.