مرد جوانی که با بیهوش کردن مسافرکش ها اقدام به سرقت اشیای قیمتی و پول راننده ها می کرد، بازداشت شد.

تنهایی زن باردار دغدغه دزد بی رحم

روز 22 خرداد ماه سال جاری مردی با مراجعه به کلانتری 142 کن از ماجرای گرفتار شدن در دام مرد فریبکاری که به مسافر فریبکارش خبر داد.

بدین ترتیب بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 34 دستور داد تا تیمی ازماموران اداره 5 پلیس آگاهی تهران برای ردیابی عامل این سرقت وارد عمل شوند.
کارآگاهان در گام نخست طعمه سارق فریبکار را هدف تحقیق قرار دادندو وی به ماموران گفت: ساعت 3 ظهر بود که با خودروی پرایدم در منطقه خیابان اشرفی اصفهانی مسافرکشی می کردم که مرد مسافری را که در کنار خیابان ایستاده بود سوار بر خودرویم کردم.
وی افزود: مرد جوان وقتی سوار شد خواست تا به صورت دربستی او را تا امام زاده حسن برسانم.
این مرد ادامه داد: در مسیر بودیم و مرد مورد اعتمادی به نظر می رسید و 2 بار اقدام به خرید آبمیوه کرد که پس از 2 باراصرار با توجه به اطمینانی که به مسافر جوان کرده بودم یکی از آبمیوه ها را خوردم و بعد از آن دیگر هیچ چیز یادم نمی آید.
وقتی به هوش آمدم متوجه به سرقت رفتن کارت عابربانک، پول، گوشی موبایل و همه وسایلم شدم و تازه فهمیدم در دام چه مرد شیادی گرفتار شده ام.
کارآگاهان در ادامه تحقیقات به بررسی تراکنش های حساب بانکی طعمه مسافر فریبکار را مورد بررسی قرار دادند و مشخص شد که در چند نوبت نزدیک به 8 میلیون تومان از حساب بانکی این مرد پول برداشت شده است.
در این مرحله ماموران به محل های برداشت پول که چند مغازه در مراکز تجاری مختلف بود رفته و در بررسی دوربین های مداربسته این مغازه ها تصویر دزد جوان را به دست آوردند.
تیم پلیسی با در دست داشتن تصویر سارق فریبکار به تحقیق در میان آلبوم مجرمان سابقه دار پرداختند و خیلی زود رضا 40 ساله که یکی از سابقه داران قدیمی است که از سن 16 سالگی وارد دنیای تبهکاری شده و آخرین دستگیری اش سال 94 بوده است.
همین سرنخ کافی بود تا ماموران با اقدامات فنی و پلیسی مخفیگاه این سارق حرفه ای را در منطقه ملارد کرج ردیابی کنند و روز 30 تیرماه امسال در عملیاتی غافلگیرانه رضا دستگیر شد.
ماموران در بررسی مخفیگاه رضا وسایل سرقتی زیادی را به دست آوردند و با کشف پودرهای مرموز مشخص شد این مرد برای بیهوش کردن طعمه هایش از این پودرها استفاده می کند.
رضا که راهی جز اعتراف پیش روی خود نداشت به ماموران گفت: روز حادثه ساعت 4 ظهر بود که در خیابان اشرفی اصفهانی در نقش مسافر دربستی سوار بر خودروی طعمه ام شدم و در مسیر که به سمت امام زاده حسن می رفتیم ابتدا جلوی یک سوپر مارکت ایستادیم و برای خودم و راننده پراید آبمیوه خریدم اما آنها را مسموم نکردم و پس از خوردن آبمیوه ها به سمت امام زاده حسن حرکت کردیم.
وی افزود: وقتی دیدم طعمه ام به من اعتماد دارد دوباره از وی خواستم توقف کند و آبمیوه بخرم که در این مرحله آبمیوه را با پودری که همراهم بود مسموم کرده و به راننده پراید دادم.
وقتی به امام زاده حسن رسیدیم از راننده خواستم در کنار خیابان پارک کند و به بهانه اینکه منتظر یکی از دوستانم هستم تا وسایلی برای من بیاورد و در این مدت صبر کردم تا راننده بیهوش شود که پس از آن اقدام به سرقت و پا به فرار گذاشتم.
رضا درباره سرنوشت زندگی اش گفت: 13 سال داشتم که اعتیاد پیدا کردم و ابتدا تریاک مصرف می کردم اما 5 سال است که به مواد صنعتی شیشه معتاد شده ام.
2 سال پیش با دختر جوانی ازدواج کردم و 2 ماه دیگر بچه ام به دنیا می آید که فکر می کنم زمان تولدش در زندان باشم.
وی افزود: هر پولی به دست می آوردم برای تفریح و کشیدن مواد در کنار دوستانم در جاده شمال کشور خرج می کردم و زندگی ام را به تباهی گذراندم.
بنا به این گزارش، سرهنگ کارآگاه داوود فـرد ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران در راستای این خبر گفت: با توجه به اعترافت متهم به سرقت های مشابه دیگر، بازپرس پرونده با تقاضای انتشار تصویر متهم خواست تا کسانیکه در دام سرقتهای این متهم گرفتار شد ه اند به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران یا شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 مراجعه کنند.