دو جوان که سوار بر خودروی سواری بنز مشکی در تاریکی شب توقف کرده بودند دستگیر و یک قبضه اسلحه کلت و شش تیر فشنگ از آنان کشف شد.

فرمانده انتظامی مشهد با اعلام این خبر گفت:‌ تیم گشتی کلانتری طبرسی شمالی مشهد شب گذشته هنگام اجرای طرح تشدید گشت های شبانه و کنترل حوزه استحفاظی خود به خودروی سواری بنز مشکی که در زمین های اطراف بلوار طبرسی شمالی مشهد و در تاریکی شب توقف کرده بود مشکوک شدند.

سرهنگ محمد بوستانی افزود: افسر گشت پلیس برای بررسی مدارک و علت توقف خودرو در تاریکی شب وارد عمل شد. اما دو جوان که راننده و سرنشین خودروی بنر مشکی بودند اظهار داشتند به علت تمام شدن سوخت باک بنزین خودرو ناچار به توقف شده اند.
وی اظهار داشت: در این لحظه مامورین برای کمک به راننده خودرو وارد عمل شدند. اما دو جوان که دچار ترس و وحشت شده بودند اسلحه کلت کمری و شش تیر فشنگ آن را زیر خودرو انداخته و با تناقض گویی شک و ظن پلیس را بیشتر برانگیخته بودند.
فرمانده انتظامی مشهد بیان داشت: با دستگیری دو متهم که 35 و 19 ساله هستند اسلحه کلت کمری و فشنگ های مربوطه نیز کشف و متهمان به کلانتری انتقال یافتند.
بررسی های سوابق یکی از متهمان پرونده نشان می دهد او در سال 1393 در ماجرای یک گروگانگیری مسلحانه که با شلیک اسلحه کلاشینکف فردی را به خاطر اختلافات قبلی ربوده و به یک گاوداری در جاده کلات انتقال داده بودند به عنوان مظنون به آدم ربایی و مرتبط با این پرونده دستگیر و پس از طی مراحل قانونی با اعترافات دو متهم دیگر پرونده، او آزاد شده است.
سرهنگ محمد بوستانی تصریح کرد: در حالی تحقیقات پرونده برای کشف راز توقف بنز مشکی در تاریکی ادامه دارد که همدست متهم اصلی پرونده در اعتراف های اولیه خود بیان داشته از مشروبات الکلی نیز استفاده کرده و نمی داند اسلحه کلت متعلق به چه کسی است.
فرمانده انتظامی مشهد در بخش دیگری از این مصاحبه عنوان داشت: طرح تشدید گشت های شبانه پلیس با جدیت در دستور کار فرماندهی انتظامی مشهد قرار گرفته و از شهروندان انتظار داریم با مشاهده موارد مشکوک مراتب را به فوریت های پلیسی 110 اعلام و نقش حساس و حیاتی خود در پشتیبانی از اقدام های پلیسی و تولید امنیت ایفا کنند.