سارق سابقه دار و همدستش که با شگرد تصادف ساختگی، گردنبندقاپی می‌کردند ازسوی پلیس شناسایی ودستگیرشدند.

28 آبان امسال، مرد میانسالی به کلانتری 101 تجریش رفت و از سرقت گردنبندش درجریان تصادف صوری خبر داد. او گفت: ساعت 4 بعد از ظهر در اتوبان صدر، با خودرو شخصی در حال حرکت بودم که ناگهان یک موتورسیکلت طرح هوندا 125 قرمز رنگ با دو سرنشین، از سمت آیینه راننده با خودروام برخورد کرد؛ پس ازتوقف شیشه ماشین را پایین آوردم که ناگهان ترک نشین موتورسیکلت دریک چشم به هم زدن گردنبند 10 میلیون تومانی‌ام را قاپید و آنها فرارکردند.همزمان با وقوع این سرقت وسرقت‌های مشابه ردیابی‌های کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دراین باره آغازشد. تا اینکه یکی ازتبهکاران به نام بابک شناسایی شد.این درحالی بود که کارآگاهان اطلاع پیدا کردند «بابک» دریک باغ ویلا واقع درمنطقه شهریار زندگی می‌کند.

با شناسایی مخفیگاه متهم، کنترل نامحسوس پلیسی محل در دستور کار قرار گرفت و سرانجام وی هنگام خروج از مخفیگاهش با یک خودرو سواری پژو 206 سفید رنگ، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. بابک که به تازگی و با تأمین قرار از زندان خارج شده بود، به ده‌ها گردنبند قاپی به شیوه تصادف صوری یا زورگیری اعتراف و همدست خود به نام «مهران» (23 ساله) را نیز معرفی کرد. بابک در خصوص نحوه سرقت‌های خود به کارآگاهان گفت: «عمده سرقت‌های خود را از سرنشنیان خودروهای مدل بالا همچون بنز، هیوندا، خودروهای شاسی بلند و... انجام می‌دادیم.طبق نقشه با ایجاد تصادف ساختگی آنها را مجبور به توقف کرده وگردنبند قاپی می‌کردیم.»

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند گفت: با توجه به صدوردستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین از سوی بازپرس پرونده، ازشاکی‌ها درخواست می‌شود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در اتوبان شهید صدر - مسیر شرق به غرب - ابتدای خیابان قلندری شمالی مراجعه کنند.