دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز جزئیات دستگیری سه کلاهبردار را تشریح کرد که با استفاده از مدارک دیگران اقدام به دریافت دسته چک و فروش چک‌های سفید می‌کردند.

حاجی رضا شاکرمی اظهار کرد:چندی قبل و به دنبال ارجاع شکایت فردی که طعمه کلاهبرداری شده بود، پرونده از دادسرای ملارد به دادسرای عمومی و انقلاب کرج ارجاع شد که رسیدگی به موضوع با صدور دستور قضایی برای تحقیق به پلیس عملیات ویژه آگاهی سپرده شد.


شاکی به کارآگاهان گفت:متأسفانه با جعل مشخصاتم، ۳۰۰ فقره چک در مجموع به ارزش ۴ میلیارد تومان به نامم صادر شده است که ازتمامی این مسائل بی‌خبرم. دادستان عمومی و انقلاب کرج گفت:کارآگاهان درتحقیقات تخصصی، فردی به نام «علیرضا- چ» که دارای سابقه بود را دراین رابطه شناسایی کرده و پس از به دست آمدن محل سکونتش در یکی از شهرک‌های تهران، بلافاصله شناسایی و دستگیر شد. با وجود اینکه در بازرسی از خانه متهم، ۳۵ فقره چک سفید امضا با مشخصات افراد دیگر کشف شده بود، متهم پس از بازداشت منکر اتهاماتش بود با این حال پس ازانتقال به اداره آگاهی اقرار کرد.

شاکرمی گفت: با اعتراف‌های متهم، مشخص شد وی با همدستی دو فرد دیگر به نام‌های «سعید-ف» و «فاطمه-ع» هر فقره چک را به مبلغ ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان در اختیار خریداران قرار می‌دادند.
وی افزود: در ادامه تحقیق از متهمان، ۳۲ نفر از مالباختگان هدف شناسایی قرار گرفتند که احتمال شناسایی دیگر متهمان نیز وجود دارد.


دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در پایان گفت: این هشداری به بانک‌ها درباره دسته‌چک‌های صادره است که با صدور بدون پشتوانه و تحویل به افراد، زمینه کلاهبرداری و تحصیل مال دیگران را فراهم می‌کنند.