در ساعات پایانی پنجشنبه شب، برخی رسانه‌ها از برخورد چند شهاب‌سنگ با زمین در حوالی سه استان کشورمان خبر دادند.

در ساعات پایانی پنجشنبه شب، برخی رسانه‌ها از برخورد چند شهاب‌سنگ با زمین در حوالی سه استان کشورمان خبر دادند؛ خبری که تا لحظه ارسال این گزارش، از سوی مقامات ذی‌صلاح بطور رسمی تأیید نشده است.

در عین حال از ساعات پایانی پنجشنبه، خبری درباره سقوط سنگ نورانی در حوالی میدان آزادی تهران در فضای مجازی دست به دست چرخید.
در برخی از این اخبار، سه استان قزوین، زنجان و همدان به عنوان محل (محل‌های) فرود این شهاب‌سنگ (شهاب‌سنگ‌ها) عنوان شد.
در تماس با کشیک امدادی هلال احمر در سه استان قزوین، زنجان و همدان، مسئولان کشیک در هر سه استان اعلام کردند که گزارشی مبنی بر اصابت شهاب‌سنگ یا شیء دیگری با زمین در مناطق خود یا تلفات احتمالی ناشی از برخورد یک شیء نورانی با زمین دریافت نکرده‌اند.

از سوی دیگر، «امدادی» - مسئول ایستگاه هواشناسی سینوپتیک فرودگاهی تکمیلی زنجان - در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ضمن تأیید عبور یک شیء نورانی با دنباله آتشین از آسمان کشور، توضیح داد: به چشم خود دیدم که یک شیء نورانی با دنباله‌ای از آتش به طول بیش از 500 متر از آسمان عبور کرد.

وی ادامه داد: این مسأله حوالی ساعت 20:15 پنجشنبه شب رخ داد. عبور این شیء نورانی، بدون به گوش رسیدن هیچ صدایی صورت گرفت و به نظر می‌رسد بیش از 20 کیلومتر از سطح استان ارتفاع داشته است.
مسئول ایستگاه هواشناسی سینوپتیک فرودگاهی تکمیلی زنجان درباره منطقه احتمالی فرود این شیء نورانی نیز ضمن اینکه خاطرنشان کرد گزارشی رسمی در این رابطه دریافت نشده، گفت: با توجه به حرکت این شیء نورانی که از شرق آسمان استان به سمت غرب بود، احتمال دارد در منطقه‌ای بین میانه و خلخال به زمین اصابت کرده باشد که البته هنوز هیچ چیز قطعی نیست.

با توجه به اینکه فرودگاه زنجان در فاصله 15 کیلومتری استان در مسیر غرب قرار دارد، امدادی احتمال برخورد این شیء نورانی با زمین در محدوده این استان را ضعیف دانست.

اخبار و شایعات مختلف در این رابطه به شبکه‌های اجتماعی نیز کشیده شد تا جایی که برخی عکس‌های منتسب به این رخداد نیز در این شبکه‌ها دست به دست شده است.

برخی تحلیل می‌کنند که تنها یک شیء نورانی - که ممکن است شهاب‌سنگ باشد - به زمین اصابت کرده است و برخی نیز معتقدند که بیش از یک شیء در آسمان ایران دیده شده است. از سوی دیگر، این فرضیه نیز می‌تواند مطرح باشد که شهاب‌سنگِ احتمالی، پس از برخورد با جو زمین چند قطعه شده و هرکدام از این قطعات در منطقه‌ای با زمین اصابت کرده باشد.

بر اساس این گزارش، تماس با مرکز روابط عمومی و معاونت آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور نیز به نتیجه نرسیده است.

از ساعات پایانی پنجشنبه، خبری درباره سقوط سنگ نورانی در حوالی میدان آزادی تهران در فضای مجازی دست به دست چرخید.
به دنبال انتشار خبری مبنی بر سقوط سنگی نورانی در حوالی میدان آزادی تهران در شبکه‌های اجتماعی موبایلی و کامپیوتری، پیگیر این موضوع شدیم.
سخنگوی اورژانس تهران با رد این موضوع، اعلام کرد: چنین موردی به نیروهای امدادی 115 گزارش نشده است.
همچنین گزارشات مردمی از حوالی میدان آزادی حکایت از آن داشت که هیچ‌یک از شهروندان چنین سنگ نورانی را که به سمت زمین سقوط می‌کند، ندیده‌اند.
از سوی دیگر، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران نیز درباره عبور سنگ نورانی مانند شهاب‌سنگ، اظهار کرد: تاکنون حتی یک مورد به سامانه فوریت‌های 125 درباره این موضوع گزارش نشده و به نظر می‌رسد این خبر که کاملا دور از ذهن هم هست، تنها یک شایعه بوده است.
این گزارش در پایان آورده است: باز هم عده‌ای از کاربران فضای مجازی بدون آنکه از صحت و سقم موضوعی مطلع باشند، با اشتراک گذاشتن این مطلب اقدام به خبرسازی کرده و شایعه رقم می‌زنند که البته همیشه این شایعه‌پراکنی‌ها بدون از زیان برای جامعه نخواهد بود.