نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی با نمایندگان بعثه های مراجع عظام تقلید دیدار و گفتگو کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی با نمایندگان بعثه های مراجع عظام تقلید دیدار و گفتگو کرد.

حجت الا سلام والمسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه وسرپرست حجاج ایرانی ضمن بازدید از دفاترمراجع عظام تقلید در مدینه منوره ، با نمایندگان ایشان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدارها که مهندس سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و این سازمان ، سرپرست حجاج ایرانی را همراهی می کردند نمایندگان مراجع عظام ازبرگزاری با شکوه دو دعای کمیل در مدینه منوره و خدمات ارائه شده به زائران حرم نبوی تقدیر کردند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر نیز از مردم ایران به عنوان مردمی فهیم و با بصیرت یاد کرد و گفت: با عنایت خداوند شرایط نسبت به گذشته بهتر است .

تخریب های گسترده دراطراف مسجد النبی برای ساخت اماکن جدید ، طرح اسکان صدوبیست هزار زائر در منطقه ای در نزدیکی میقات شجره ، استفاده از مونوریل و مترو برای انتقال زائران و طرح چند طبقه کردن منی از محورهای مورد گفتگو دراین دیدارها بود.

امیرالحاج زائران ایرانی ابراز امیدواری کرد با اجرای سریع این طرحها شرایط تغییر یابد وامکانات جدیدی برای سیل مشتاقان زیارت حرم نبوی و بیت الله الحرام فراهم شود.

وی همچنین از تلاش دست اندرکاران عملیات اجرایی حج که شرایط بهتری را دربخش های مختلف برای زائران فراهم کرده اند تقدیر کرد.

این دیدارها در دفاتر مراجع عظام حضرات آیات عظام مکارم شیرازی ، نوری همدانی ، صافی گلپایگانی ، موسوی اردبیلی ، سبحانی، جوادی آملی ، شبیری زنجانی ، سیستانی ، وحیدخراسانی ، سید محمد شاهرودی ، سید کاظم حائری ، سید محمد سعید حکیم و فیاض صورت گرفت.

سرپرست حجاج ایرانی در پایان این دیدارها درگفتگو با خبرنگاران ارتباط بین بعثه مقام معظم رهبری و مراجع عظام را تنگاتنگ خواند و گفت وجود نمایندگان مراجع در حج مایه آرامش است و به مسایل فقهی زائران پاسخ داده می شود.

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه در این دیدارها در باره مسایل حج و وضعیت آینده مشورت صورت گرفت افزود به همت بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج وزیارت درمجموع شرایط نسبت به گذشته بهتر است ، زائران از سلامت بهتری برخوردارند و مشکلات در مبادی ورودی و ترددها کاهش پیدا کرده که مایه خرسندی است.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه با تلاش دست اندرکارن بعثه و سازمان حج وزیارت وهمکاری مسئولان و نیروهای امنیتی سعودی دومراسم دعای کمیل مدینه منوره با موفقیت برگزار شد اضافه کرد ازحجاج عزیز که سروقت ، منظم ، حساب شده وبا هوشیاری کامل در این مراسم معنوی حضور یافتند تشکر می کنم . برای ملت ما مایه افتخار است که هم به معنویت توجه دارند و هم به بصیرت حساس اند وبایکدیگر مهربان وهم دل اند.

سرپرست حجاج ایرانی به بازدید خود از هتل های محل اسکان زائران ایرانی درمدینه اشاره کرد واظهار داشت درگفتگو با زائران گلایه از مسایل اجرایی ، تدارکات و تغذیه کمتر صورت گرفت وبیشتر شاهد تقدیر ضیوف الرحمان از خدمات ارائه شده بودیم.