از ۲۰۰ میلیارد تومان سرانه ای که برای مدارس در نظر گرفته ایم ۵۰ میلیارد تومان آن به حساب همه مدارس واریز شده است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: از ۲۰۰ میلیارد تومان سرانه ای که برای مدارس در نظر گرفته ایم ۵۰ میلیارد تومان آن به حساب همه مدارس واریز شده است.


علی اصغر فانی در حاشیه همایش تجلیل از خانواده های شهدای فرهنگی افزود: بقیه سرانه در نظر گرفته شده نیز با تأمین اعتباردر طول سال تحصیلی به حساب مدارس واریز می شود.

وی در ادامه به توزیع شیر درمیان دانش آموزان اشاره کرد و گفت: توزیع شیر در مدارس حداکثر تا پایان مهر آغاز می شود و دانش آموزان 70 نوبت شیر دریافت خواهند کرد.

فانی همچنین درباره پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته هم گفت: همچنان منتظر دریافت اعتبار برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان هستیم ولی تاکنون هیچ اعتباری برای این منظور اختصاص نیافته است.

وزیر آموزش و پرورش درباره حل مشکل کلاس های پر جمعیت در برخی از مدارس گفت: حداکثر تعداد دانش آموزان در هر کلاس و در هر دوره تحصیلی مشخص شده است و اضافه بر آن تخلف محسوب می شود و مدیران مدارس موظفند با ساماندهی تعداد دانش آموزان در کلاس ها، تراکم استاندارد هر دانش آموز در هر کلاس را رعایت کنند.

فانی افزود: با بخشنامه ای که برای ساماندهی بوفه ها به همه مدارس ابلاغ کرده ایم این بوفه ها فقط مجوز فروش خوراکی های مجاز را خواهند داشت.


تجلیل از خانواده های ایثارگر و شهید فرهنگی با حضور فانی

همزمان با هفته دفاع مقدس و با حضور وزیر آموزش و پرورش از تعدادی از خانواده های شهدا و ایثارگر فرهنگی در باغ موزه دفاع مقدس قدردانی شد.

وزیر آموزش و پرورش در مراسم تجلیل از خانواده های شهدا و ایثارگر فرهنگی گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تضمینی برای تثبیت راه امام (ره) و شهداست.

علی اصغر فانی افزود: وزارت آموزش و پرورش، متولی تعلیم و تربیت بیش از13میلیون دانش آموز است و رسالت سنگینی روی دوش خود دارد که آن ترویج فرهنگ شهادت و معرفی خط مشی و منش شهداست.

وی تاکید کرد: فرهنگ شهادت باید در کتاب های درسی گنجانده شود تا بتوانیم تضمینی برای تثبیت و ادامه راه امام (ره) و شهیدان داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: این وزارتخانه بیش از 5 هزار فرهنگی شهید و36 هزار دانش آموز شهید تقدیم انقلاب کرده است و باید نسل امروز را طوری تربیت کنیم که به فرهنگ ایثار و شهادت وفادار باشند.