طی سال جاری 450 هزار دانش آموز ابتدایی در سطح کشور تحت پوشش طرح شهاب قرار می‌گیرند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: طی سال جاری 450 هزار دانش آموز ابتدایی در سطح کشور تحت پوشش طرح شهاب قرار می‌گیرند.

علی اصغر فانی در حاشیه افتتاح طرح‌های آموزشی در بجنورد و درجمع خبرنگاران اظهار کرد: مقرر است طی سال جاری بیش از 450 هزار دانش آموز پایه چهارم ابتدایی مدارس عادی شناسایی و تحت پوشش طرح شهاب قرار گیرند.

وی ادامه داد: طی سال گذشته 130 هزار دانش آموز پایه چهارم ابتدایی در سراسر کشور تحت پوشش طرح شهاب قرار گرفتند.

فانی در خصوص طرح رتبه بندی معلمان نیز فرهنگیان افزود: تاکنون 85 درصد احکام فرهنگیان سراسر کشور صادر شده است.

برای آزادی فرهنگیان ایرانی در امارات وکیل گرفته شده است

به گزارش ایسنا، فانی همچنین در جلسه شورای اداری خراسان شمالی با اشاره به اینکه این دولت در سیاست خارجی توفیقات خوبی داشته است، افزود: نفی اسلام هراسی و ایران هراسی، تثبیت موقعیت و جایگاه ایران در اوج توافقات هسته‌ای و تصویب برجام با همکاری بسیار خوب مجلس و تایید شورای نگهبان از موفقیت‌های این دولت بوده است.

وی ادامه داد: امنیت و ثبات اقتصادی که در کشور حاکم است بر کسی پوشیده نیست و این توفیقات به رغم وجود مشکلات مختلف در این دولت حاصل شد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش زیرساخت سرمایه انسانی را در کشور تشکیل می دهد، اظهار کرد: این امر به دلیل آن است که دانش آموزان امور کشور را به دست می‌گیرند. به همین منظور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

فانی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش فصل مشترک بین دولت، ملت و دستگاه‌ها است، توضیح داد: هم اکنون آموزش و پرورش با 13 میلیون دانش آموز در 105 هزار مدرسه و در 750 منطقه آموزشی بزر‌گ‌ترین دستگاه است.

وی بیان کرد: علاوه بر آن هم اکنون 39درصد دانش آموزان متوسطه کشور در بخش فنی و حرفه‌ای و کار و دانش در حال تحصیل هستند و امسال برای اولین بار در تاریخ آموزش و پرورش 100میلیارد تومان برای تجهیز این بخش کنار گذاشته‌ایم که این رقم بی‌سابقه است.

وی تصریح کرد: همچنین در حال پیگیری این موضوع هستیم که صنعت را به کمک توسعه آموزش فنی و حرفه‌ای بیاوریم و علاوه بر آن به دنبال سرمایه‌ای کردن بودجه آموزش و پرورش نیز هستیم. سند تحول آموزشی نیز به عنوان یک سند بالادستی مورد پیگیری است و این سند آماده شده و مبنای ما در برنامه ششم توسعه خواهد بود.

وی در ارتباط با طرح شهاب گفت: طی سال گذشته بیش از 130 هزار دانش آموز تحت پوشش این طرح قرار گرفتند و طی سال جاری نیز 460 هزار دانش آموز دیگر تحت پوشش این طرح قرار گرفته‌اند.

وی در خصوص طرح رتبه بندی نیز بیان کرد: تمامی کارکنان آموزش و پرورش که در طرح رتبه بندی مشاغل معلمان قرار دارند، مشمول رتبه بندی می شوند.

فانی با اشاره به بازداشت تعدادی از فرهنگیان ایرانی در امارات اظهار کرد: پیگیری‌های فراوانی برای آزادی فرهنگیان صورت گرفته است و پیگیری‌ها ادامه دارد. برای آزادی آن‌ها وکیل گرفته شده است و سفیر نیز در حال پیگیری این قضیه است.