بررسی داده ها والگوهای پیش یابی هواشناسی بیانگرگذر سامانه کم ارتفاع تراز میانی جو و نفوذ جریانهای خنک شمالی به نیمه شمالی کشور در روزهای شنبه و یکشنبه می باشد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بررسی داده ها والگوهای پیش یابی هواشناسی بیانگرگذر سامانه کم ارتفاع تراز میانی جو و نفوذ جریانهای خنک شمالی به نیمه شمالی کشور در روزهای شنبه و یکشنبه می باشد.


کبری رفیعی گفت: امروز در برخی مناطق غرب، شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز، نواحی مرکزی و شمال شرق کشور ابرناکی، رگبار و رعد وبرق، وزش باد شدید موقتی، در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.

وی افزود: همچنین ابرناکی، بارش باران ومه آلود بودن استانهای ساحلی دریای خزر و دامنه های شمالی البرز، کاهش محسوس دما و مواج شدن دریای خزر طی این روز ادامه خواهد داشت.

خانم رفیعی گفت: دراین روز شدت بارش در استان های ساحلی خزر، اردبیل، شمال زنجان، خراسان شمالی وشمال خراسان رضوی خواهد بود.

وی با بیان این که یکشنبه از فعالیت این سامانه در شمال غرب، غرب و استانهای ساحلی دریای خزر کاسته می شود و عمده بارشها در شمال شرق، شرق و نواحی مرکزی کشور بوده است گفت: در این روز در شمال شرق و شرق کشور کاهش دما قابل توجه است و برای برخی مناطق آن وزش باد شدید وگرد وخاک پیش بینی می شود.

وی افزود: شنبه در ارتفاعات شمال غرب و ارتفاعات البرز و روز یکشنبه در ارتفاعات شمال شرق کشور بارش برف دور ازانتظار نیست و از اواخر روز یکشنبه با گذر سامانه بارشی از مرزهای شرقی کشور، روز دوشنبه جوی آرام در اکثر مناطق کشور پیش بینی می شود.

رفیعی افزود: در روزهای شنبه و یکشنبه درسیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان وجنوب فارس درساعات بعد از ظهر افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.