عصر روز شنبه، صدای کمک خواهی سکوت محله ای در روستای شجاع از توابع شهرستان جلفا را در هم شکست.

زن اسیدپاش که روی سه زن و مرد اسیدپاشی کرده بود، انتقام‌گیری از همسایه را انگیزه این کار اعلام کرد.

عصر روز شنبه، صدای کمک خواهی سکوت محله ای در روستای شجاع از توابع شهرستان جلفا را در هم شکست. همسایه ها با شنیدن صدای کمک خواهی به خیابان آمده و متوجه شدند اعضای خانواده ای مورد حمله با اسید قرار گرفته اند. آنها سپس موضوع را به پلیس اطلاع دادند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان آذربایجان شرقی در این باره گفت: پس از اطلاع از ماجرا، تیمی از ماموران در محل حاضر شده که مردی با مراجعه به آنها مدعی شد زنی با همسر وی درگیر شده و اقدام به اسیدپاشی به همسر، دختر و برادر وی کرده است.

سرهنگ علی اسمعیل پور اضافه کرد: ماموران موفق شدند متهم را که به اتفاق همسرش با خودروی شخصی در حال فرار بودند، دستگیر و بازداشت کنند. دو نفر از مجروحان این حادثه به یکی از بیمارستان های تخصصی تبریز اعزام و یک نفر دیگر که از ناحیه پا دچار سوختگی شده بود، به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شد. متهم زن این حادثه نیز با تشکیل پرونده همراه شوهرش تحویل مقام قضایی و روانه زندان شد.

متهم در باره انگیزه اش گفته است که فرزندش با فرزند همسایه دعوا کرده بود. بنابراین از این دعوا به خشم آمده و برای انتقام بطری اسید لوله بازکن را برداشته و سراغ آنها رفته و ظرف اسید را روی آنها ریخته است.

تحقیقات در این زمینه در دادسرای جلفا ادامه دارد.