حادثه قزوین در نیمه دوم شهریور به وقوع پیوست و آنگونه که سایت‌ها اعلام کرده‌اند، نبوده است.

فرمانده نیروی انتظامی در مورد حادثه قزوین گفت: حادثه قزوین در نیمه دوم شهریور به وقوع پیوست و آنگونه که سایت‌ها اعلام کرده‌اند، نبوده است؛ در این پرونده ۳ نفر شاکی داشته‌ایم یک فقره در مورد تجاوز به عنف و ۲ فقره خفت‌گیری و سرقت بوده است.

سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه پنجمین دوره آموزشی کوثر پلیس پیشگیری ناجا در جمع خبرنگاران هدف از برگزاری این دوره‌ها را ارتقای سطح مدیریت و مهارتی کارکنان عنوان و اظهارداشت: استانداردسازی رفتار کارکنان با ارباب‌رجوع و استفاده از تجهیزات نوین و آموزش تمام نیروهای در حال ماموریت و بروزرسانی آنها از جمله این اهداف است.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: با توجه به تنوع ماموریت‌های ناجا و حساسیت‌ آنها باید همه مأموران به آموزش‌های جدید آشنا شده و این آشنایی استمرار داشته باشد تا در عملیات‌ها، ماموران سرعت و دقت بالا و کمترین خسارت رفتار کنند.

وی گفت: برای به روز کردن تجهیزات پلیسی سعی شده که هرسال تجهیزات جدیدی وارد سازمان شود؛ بخصوص برای کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها این کار انجام شده و در آینده نیز اگر اعتبار لازم از سوی دولت تخصیص داده شود شاهد نوآوری‌های جدید در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها خواهیم بود.

سردار اشتری ادامه داد: با همین تجهیزات نگذاشته‌ایم که مأموریت‌های ماموران ما بر زمین باقی بماند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور به حادثه قزوین اشاره و تصریح کرد: حادثه در قزوین به این شکلی که اعلام شده، نبوده است؛ متأسفانه برخی سایت‌ها اشتباهی به آن پرداخته و باعث تشویش اذهان عمومی شده‌اند که باید یا از مرجع قضایی می‌پرسیدند یا از پلیس.

سردار اشتری بیان داشت: در قزوین یک مورد تجاوز به عنف داشتیم اما اینکه گفته‌اند گروهی مسلحانه با سلاح گرم افرادی را دستگیر کرده، به درخت بسته، تجاوز کرده و اموال را به سرقت برده‌اند، صحیح نیست.

فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: این حادثه 3 نفر شاکی داشته است؛ یک نفر تجاوز به عنف و 2 نفر در مورد خفت‌گیری و سرقت شکایت کرده‌اند.

وی ادامه داد: این حادثه در نیمه دوم شهریورماه به وقوع پیوست که پلیس با همکاری دستگاه قضایی همه عوامل این حادثه را دستگیر کرد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور در مورد بازدید سرزده برای نظارت و بازرسی به کلانتری‌ها گفت: بنده در برخی از سفرهای استانی برای نظارت و بازرسی‌ به کلانتری‌ها سر زده‌ام که این بازدیدها موثر بوده؛ البته تمام واحدهای ما این آمادگی را دارند که به صورت سرزده توسط فرماندهان بازدید شوند.

سردار اشتری در پاسخ به پرسش فارس در مورد اعلام دولت عراق برای زائرانی که بدون مجوز وارد عراق شوند، گفت: پلیس جمهوری اسلامی تمهیدات خوبی برای ایام اربعین در نظر گرفته و بدین‌منظور گیت‌های بازرسی در 3 مرز مهران، شلمچه و چزابه افزایش یافته‌اند بخصوص در مرز مهران که گیت‌ها 5 برابر شده تا سرعت بیشتری در جهت خدمت‌رسانی به زائران انجام شود.

وی گفت: سعی شده امکانات رفاهی بیشتر شود اما توصیه‌ای که به مردم داریم این است که حتماً با گذرنامه معتبر حضور پیدا کنند و نسبت به تاریخ گذرنامه نیز دقت لازم را داشته باشند چرا که بدون گذرنامه تردد انجام نمی‌شود.

وی در مورد ویزا اظهار داشت: منتظر تصمیم دولت عراق هستیم که برای آن زمین تخصیصی می‌دهد یا نه؛ فعلاً اولویت اول گذرنامه است و ویزا نیز اولویت بعدی است که پابرجاست مگر اینکه دولت عراق نظر دیگری بدهد.

فرمانده نیروی انتظامی در مورد نظارت پلیس بر فضای مجازی و تلگرام اظهارداشت: اقدام و نظارت‌های ما بر فضای مجازی براساس مصوبات شورای عالی فضای مجازی و کمیسیون تشخیص مصادیق مجرمانه است و ما براساس آن اقدام می‌کنیم و هرچه شورا اعلام کند ما عمل می‌کنیم.

سردار اشتری در مورد طرح LEZ و هر طرحی که در مورد کاهش آلودگی هوای تهران باشد، گفت: ما در جهت برطرف کردن آلودگی هوای تهران هر تلاشی می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم با همکاری بین پلیس و شهرداری به یک توافق‌نامه برسیم.