بارش برف در استان قزوین از ساعات اولیه بامداد امروز آغاز شده و هم اکنون ادامه دارد.

بارش برف در استان قزوین از ساعات اولیه بامداد امروز آغاز شده و هم اکنون ادامه دارد.

کارشناس هواشناسی استان گفت: بارش باران و برف که با پدیده مه و کاهش 5 تا 10 درجه ای دمای هوا همراه است تا آخر وقت امروز ادامه دارد.

ندا مشاطان افزود: با ادامه فعالیت این سامانه پرفشار، احتمال سیلابی شدن رودخانه های فصلی و آبگرفتگی معابر همچنان وجود دارد.

این سامانه بارشی از شنبه شب آسمان استان قزوین را فراگرفته و موجب بارش برف و باران در مناطق مختلف استان شده است.

سرهنگ زینلی رئیس پلیس راه استان هم گفت: محورهای مواصلاتی استان به ویژه در گردنه ها لغزنده است و رانندگان با سرعت مطمئنه، رعایت فاصله طولی و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در راه های استان تردد کنند.

در همین حال حق لطفی مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: برای مقابله با برف و یخ در محورهای استان با اولویت محورهای برف گیر الموت، طارم سفلی و کوهین، شش هزار تن نمک و 15 هزار تن ماسه ذخیره سازی شده است.


بارش باران و ترافیک سنگین در خیابان های تهران


جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از ترافیک سنگین در بزرگراه ها و خیابان های مرکزی پایتخت خبر داد.

سرهنگ عابدی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت: به علت بارش باران و کمبود وسایل نقلیه عمومی، حجم مسافران درون شهری افزایش یافته است.

وی افزود: شمار تصادفات خسارتی هم به علت لغزندگی معابر درون شهری افزایش یافته است.

سرهنگ عابدی از مسافران خواست برای سوار شدن، مسیرهای عبوری را سد نکنند تا از ایجاد راهبندان و بار ترافیک سنگین جلوگیری شود.

وی از رانندگان وسایل شخصی درخواست کرد مسافران را در طول مسیرهای منتهی به مقصد خود سوار کنند.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از رانندگان خودروهایی که به علت لغزندگی سطح آسفالت تصادف کرده اند خواست خودروهای خود را به حاشیه خیابان هدایت کنند.

سرهنگ عابدی از حضور همه نیروهای پلیس راهور تهران بزرگ در سطح پایتخت خبر داد و خواستار همکاری شهروندان با مأموران پلیس شد.

وی پیش بینی کرد بار ترافیک سنگین در بیشتر بزرگراه ها و معابر تهران به ویژه در بزرگراه های همت، حکیم، نیایش و میدان های ولی عصر، فاطمی و ونک تا ساعت 22 امشب ادامه یابد.

مه غلیظ وکاهش دید در محورهای خراسان رضوی


مه بعضی محورهای خراسان رضوی را فرا گرفته است.

مرکز مدیریت راههای خراسان رضوی اعلام کرد : هم اکنون مه ،محورهای مشهد - کلات گردنه گوجگی ،تربت جام -صالح آباد گردنه بنی تاک،قوچان - نیشابور منطقه سرولایت ،باغچه نیشابور محدوده ابرش و شریف آباد ،باغچه -تربت حیدریه محدوده اسلام قلعه و احمد آباد در محورمشهد - باغچه را فرا گرفته و موجب کاهش دید شده است.


از رانندگان در این محورها خواسته شده است با رعایت نکات ایمنی رانندگی کنند.


دمای هوا در این استان همچنان روند کاهشی دارد و بنابر پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی دمای هوا تا صبح سه شنبه به یک درجه زیر صفر می سد.


مه آلود بودن برخی محورهای استان اصفهان در پی برف و باران

برف وباران برخی محورهای استان اصفهان را مه آلود کرده است.

مدیر راهداری اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان گفت: ازدیشب تابامداد امروز نخستین برف پاییزی درمحور دامنه - خوانسار ودلیجان - میمه - قرقچی باریده است و دربرخی جاده های استان هم باران گزارش شده است.

دادخواه افزود: هم اکنون با بارش برف وباران محورهای دامنه - خوانسار ، گردنه نیه آزاد راه نطنز- اصفهان ، گردنه ملا احمد اصفهان - نائین مه آلوداست.

وی به رانندگان توصیه کرد دراین محورها به علت مه گرفتگی با احتیاط رانندگی کنند.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان هم اعلام کرد در 24 ساعت گذشته در شهرستان نطنز 15 و چهاردهم ،میمه 9 و پنج دهم ، کاشان 7 وشش دهم واردستان 7 وپنج دهم ودرشهراصفهان هم شش دهم باران باریده است.

براساس این گزارش ، سامانه بارش زا تا عصر امروز براستان اصفهان حکمفرماست و تا 24 ساعت آینده دما تا سه درجه کاهش می یابد.


برودت هوا و تعطیلی مدارس در سرعین

اردبیل دیشب را با دمای هوای 6 درجه سانتیگراد زیر صفر سپری کرد.

اداره کل هواشناسی استان اردبیل اعلام کرد به دنبال ورود سامانه بارشی و سرد به استان در شش روز گذشته دمای هوای استان بین 15 تا 23 درجه نسبت به روزهای قبل از آن کاهش یافته است.

براساس این گزارش سامانه بارشی از ظهر امروز به تدریج از استان اردبیل خارج می شود و تا روز دوشنبه هفته آینده جوی پایدار در منطقه حاکم خواهد شد.

در طی بارش های شش روز گذشته بیشترین میزان بارش در استان اردبیل از بیله سوار با 70 میلیمتر و از سرعین 61 میلیمتر به ثبت رسیده است.

اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل هم به علت برودت هوا در شهرستان سرعین مقطع پیش دبستانی نوبت صبح را امروز تعطیل اعلام کرد.

دمای هوای اردبیل هم اکنون صفر درجه سانتیگراد است.


بارش نخستین برف پاییزی درزنجان


نخستین برف پاییزی زنجان راسفید پوش کرد.

بارش برف که ازدیروز درارتفاعات استان زنجان اغازشده بود صبح امروز چهره زنجان راکاملا زمستانی کرد .

کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: این بارشها تا عصر ادامه می یابد

سلطانی افزود: سامانه بارشی ازروزدوشنبه هفته گذشته وارد استان شد و تابه امروز بیش از 40 میلی مترباران درزنجان باریده است .

وی گفت: دمای کنونی زنجان 2 درجه بالای صفراست که نسبت به دیروز 3 درجه کاهش دارد

در24 ساعته گذشته قیداربا دمای صفر درجه سردترین ووآببر با 13 درجه گرمترین نقطه استان زنجان بوده است .

تردد درمحورهای مواصلاتی استان زنجان فقط بازنجیرچرخ امکان پذیراست

رییس پلیس راه استان زنجان گفت: باتوجه به بارش برف ، رفت وآمد درهمه محورها وگردنه ها ی استان زنجان با آرامی انجام می شود .

سرهنگ شیرمحمدی افزود: رانندگان برای حرکت درمحورهای زنجان - قزوین ، زنجان - طارم وزنجان - خدابنده حتما باید مجهزبه تجهیزات زمستانی باشند .

مسئول مرکز مدیریت راههای استان زنجان گفت: سردی هوا ووزش باد درمحور زنجان - طارم وگردنه های آق گدیک وبادامستان موجب ایجادکولاک شده است

خوشکام افزود: دراین محورها دید افقی رانندگان کاهش یافته است.