سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب و جنوب غرب وارد کشور خواهد شد که به تدریج سبب افزایش ابرناکی، وزش باد و بارندگی در این نواحی خواهد شد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: بعد از ظهر پنجشنبه و روز جمعه سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب و جنوب غرب وارد کشور خواهد شد که به تدریج سبب افزایش ابرناکی، وزش باد و بارندگی در این نواحی خواهد شد.


احد وظیفه گفت : امروز پس از بارش های پراکنده در بخش هایی از شمال شرق و دامنه های البرز شرقی، سامانه بارشی از کشور خارج می شود و دما در اغلب مناطق کشور افزایش نسبی می یابد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز سامانه بارشی به تدریج از مرزهای شرقی کشور خارج می شود و تنها در بخش هایی از شرق و شمال شرق کشور موجب ابرناکی ، بارش پراکنده و وزش باد خواهد شد.

وی افزود: امروز به سبب جریان های مرطوب جنوبی، افزایش ابر، وزش باد ، رگبار باران، گاهی رعدوبرق در استان بوشهر، مناطق جنوبی فارس و خوزستان و برخی نقاط استان هرمزگان پیش بینی می شود.

وظیفه گفت: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با جایگزینی زبانه پرارتفاع برروی کشور ، به سبب سکون نسبی هوا ، افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت دور از انتظار نخواهد بود.