امروز در نیمه غربی کشور نفوذ توده هوای سرد را داریم و از میزان بارش ها در این مناطق کاسته می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام بارش در اکثر مناطق کشور و وزش باد شدید در مناطق شرق و جنوب شرق از خروج سامانه بارشی از روز سه شنبه و حاکمیت هوای سرد و خشک تا پایان هفته در بیشتر استان ها خبر داد.


خانم فریبا گودرزی افزود:‌ امروز در نیمه غربی کشور نفوذ توده هوای سرد را داریم و از میزان بارش ها در این مناطق کاسته می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود : سامانه بارشی به تدریج از بعد از ظهر امروز و سه شنبه در نیمه شرقی کشور فعال می شود و بارش در دامنه های شرقی البرز، استان های ساحلی دریای خزر، شمال شرق و به طور پراکنده در شرق و جنوب شرق ادامه خواهد یافت.

گودرزی ادامه داد: از فردا با خروج سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور حاکمیت توده هوای سرد و خشک را خواهیم داشت که این سرما تا اواخر هفته در کشور ادامه پیدا می کند.

این کارشناس برای فردا در مناطق شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید را پیش بینی کرد و افزود : کسانی که قصد تردد در مناطق شمالغرب، غرب، گذرگاه های البرز و زاگرس را دارد حتما تجهیزات زمستانی مانند زنجیر چرخ همراه خود داشته باشند.

وی گفت: امروز تهران بارش باران و برف دارد که در برخی از نقاط با وزش باد شدید همراه است و از بعد از ظهر امروز به تدریج کاهش ابر را در تهران شاهد خواهیم بود و باز هم هوا سردتر می شود.