ماءالجبن برای پاکسازی بدن بسیار مفید است چرا که ماءالجبن بسیار لطیف و زود هضم است و در عمق بدن نفوذ می‌کند.

یک کارشناس طب سنتی گفت: ماءالجبن برای پاکسازی بدن بسیار مفید است چرا که ماءالجبن بسیار لطیف و زود هضم است و در عمق بدن نفوذ می‌کند ؛ مصرف ماءالجبن به کاهش قند خون دیابتی‌ها کمک می‌کند.
سید جواد علوی درباره خواص ماءالجبن برای دیابتی‌ها اظهار داشت: ماءالجبن برای پاکسازی بدن بسیار مفید است چرا که ماءالجبن بسیار لطیف و زود هضم است و در عمق بدن نفوذ می‌کند.

به گفته وی پودر ماءالجبن در عطاری‌ها یافت می‌شود و بهتر است که پودر آماده ماء الجبن را سه بار در روز با فاصله نیم ساعت مصف شود و بعد از هر بار مصرف فرد فعالیت بدنی مختصری داشته باشد تا بدن عرق کند و پس از مصرف سه لیوان از ماءالجبن حداقل تا 2 ساعت چیزی نخورند.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: به این نحو که صبح ناشتا یک قاشق غذاخوری از پودر ماءالجبن را در یک لیوان از مخلوط عرقیاتی مانند عرق کاسنی و خارشتر با دو قاشق غذاخوری خاکشیر مخلوط کرده و مصرف کنند.

علوی عنوان کرد: بهتر است که عرقیات را روی شعله گرم کرده و با خاکشیر و ماءالجبن مخلوط شود و افراد دیابتی گرم گرم مصرف کنند چرا که تاثیر آن در کاهش قند خون بسیار بیشتر است.

این کارشناس طب سنتی بیان داشت: ماءالجبن بسیار خاصیت داشته و مقوی بدن است همچنین این نوشیدنی برای افزایش قوا در ورزشکاران بسیار مفید است چرا که غلظت خون را از بین می‌برد و خون را رقیق می‌کند و بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها را برطرف می‌کند. چرا که بیشتر بیماری‌ها از غلظت بالای خون و وجود مواد زائد در بدن ایجاد می‌شود.

وی افزود: افرادی که دچار بیماری‌های پوستی هستند بهتر است که ماءالجبن را مصرف کنند و دو بار در هفته حداقل 20 گرم تمبر هندی را در غذاهایشان اضافه کنند چرا که تمبرهندی اخلاط سوخته را از بدن خارج می‌کند.

علوی گفت: برای تاثیر بیشتر بهتر است که دیابتی‌ها با عرق گزنه، شنبلیله و برگ گردو مخلوط کنند همچنین برای رفع بیماری‌های اعصاب بهتر است که پودر آماده ماءالجبن را با عرقیاتی مفرح مانند بادرنجبویه, استخودوس, گاوزبانو ... مخلوط کنند.

این کارشناس طب سنتی عنوان کرد: افراد مبتلا به بیماری‌های چربی, فشار خون و کلسترول، پودر ماءالجبن را با عرق شوید و برگ زیتون مخلوط کنند.

وی خاطرنشان کرد: افراد برای پاکسازی بهتر پوست و کبد می‌توانند ماءالجبن را با شربت سکنجبین بزوری یا سکنجبین عنابی یا شربت کبد مخلوط کنند برای تنظیم هورمون‌های زنانه نیر بهتر است که ماءالجبن با عرق رازیانه و بومادران مخلوط شود.