معاون وزیر خارجه ایران درباره سفر هلگا اشمید به ایران و مذاکراتش گفت: امروز موضوعات دو جانبه و روابط با اتحادیه اروپا را صحبت کردیم و فردا درباره مسایل منطقه و بین‌الملل صحبت می‌کنیم.

مجید تخت‌روانچی در جمع خبرنگاران درباره ادعای یک سایت خارجی درباره ساخت و ساز در پارچین گفت: این خبر را ندیدم اما پارچین از مسایل داخلی ماست و بحث‌های نظامی ما به هیچ کشوری مربوط نیست و در مذاکرات هم گفته‌ایم که مسایل نظامی ما به مذاکرات ربطی ندارد به همین دلیل به این حرف‌ها اهمیت نمی‌دهیم که چه چیز درباره مسایل داخلی ما گفته می‌شود.

او در پاسخ به ایسنا مبنی بر این که با اشمید درباره برجام هم صحبت شد؟ اظهار کرد: بله صحبت شد و آقای عراقچی هم در این جلسه بودند و وضعیت اجرای برجام را مرور کردیم.

تخت روانچی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا مبنی بر این که در مذاکرات با اروپایی‌ها آن‌ها درباره محدودیت صدور ویزا از سوی آمریکا برای ۳۸ کشور چه نظری دارند؟ اظهار کرد: اروپایی‌ها طبیعتا از این وضعیت خوشحال نیستند اما همان طور که می‌دانید در نامه جان کری و آیین‌نامه‌ای که آمریکایی‌ها ارایه کردند استثنائاتی قایل شدند که البته از نظر ما خلاف برجام است و باید اصلاح شود.

معاون وزیر خارجه درباره دفتر حافظ منافع ایران در عربستان گفت: در حال مذاکره هستیم اما هنوز به نتیحه نرسیدیم.

وی درباره سفر ظریف به بروکسل گفت: هفته آینده به بلژیک سفر کرده و با خانم موگرینی دیدار می‌کند.