سران ایران تاکید کردند که اگر به زمان بیشتری نیاز داشته باشند، مذاکرات باید تا پس از پایان تاریخ تعیین شده یعنی 30 ژوئن ادامه یابد.

روزنامه نیویورک تایمز نوشت: درحالی که کمی بیش از دو هفته به پایان ضرب الاجل تعیین شده برای امضای توافق هسته ای باقی مانده است، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران روز شنبه ابراز امیدواری کرد تحریم های اقتصادی این کشور ظرف دو ماه پس از توافق با شش قدرت جهانی لغو شود.

این روزنامه آمریکایی در پایگاه اینترنتی خود، در گزارشی به قلم توماس اردبرینک افزود: وی که در یک کنفرانس خبری سخن می گفت برخی گزارش ها مبنی بر این که ایرانیان باید برای لغو تحریم های اقتصادی بیش از چند ماه صبر کنند، بی اساس خواند.
در هفته های آتی، ایران و قدرت های جهانی - آمریکا، روسیه، فرانسه، انگلیس، چین و آلمان - مذاکراتی را که می تواند به توافق برسر برنامه هسته ای ایران منجر شود یا به احتمال ضعیف به پایان مذاکرات بینجامد با شدت بیشتری ادامه خواهند داد.
در ماه های اخیر، سران ایران تاکید کردند که اگر برای دستیابی به توافق به زمان بیشتری نیاز داشته باشند، مذاکرات باید تا پس از پایان تاریخ تعیین شده یعنی 30 ژوئن ادامه یابد.
روند لغو تحریم ها یکی از موضوعات مورد اختلاف است. آیت الله علی خامنه ای، رهبر معظم ایران که در تصمیم گیری های هسته ای حرف آخر را می زند، خواهان آن است که تمام تحریم ها در همان روزی که توافق به امضا می رسد، لغو شود.
اما زمان بندی روحانی به آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل اجاز می دهد تا زمان اجرایی شدن توافقنامه لغو تحریم ها را به تاخیر اندازند.
در مقابل آمریکا و شرکای مذاکره کننده اش می خواهند لغو تحریم ها تدریجی و همزمان با اجرای تعهدات ایران باشد.
در این کنفرانس خبری دوبار از روحانی درمورد سرنوشت جیسون رضاییان، خبرنگار روزنامه واشنگتن پست که به اتهام جاسوسی در زندان به سر می برد، پرسیده شد اما وی از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.