نشست کارشناسی تیم مذاکره کننده هسته ای ایران به ریاست حمید بعیدی نژاد همچنان ادامه دارد.

دومین دور نشست سیدعباس عراقچی، مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران، وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از دو ساعت و نیم پایان یافت.


نشست کارشناسی تیم مذاکره کننده هسته ای ایران به ریاست حمید بعیدی نژاد و کارشناسان 1+5 همچنان ادامه دارد.

مدیران سیاسی سه کشور اروپایی (فرانسه ,انگلیس و آلمان ) نیز وارد وین شده اند و نمایندگان چین و روسیه نیز قرار است وارد شوند.


ایران و گروه پنج به اضافه یک کمتر از دو هفته برای دستیابی به موافقتنامه ای نهایی درباره برنامه هسته ای ایران فرصت دارند.


ایران و قدرت های جهان تا 30 ژوئن مذاکرات را به پایان می رسانند

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه در وین در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد ایران و شش قدرت جهان فرصت به پایان رساندن مذاکرات هسته ای را تا روز 30 ژوئن دارند هر چند که ممکن است این مذاکرات چندین روز پس از تاریخ ضرب الاجل نیز تمدید شود.

او گفت:« مذاکرات به روندی بی وقفه تبدیل شده است و هیئت ها در وین حضور دارند و مطمئنا تا اواخر ماه ژوئن در پایتخت اتریش باقی خواهند ماند و ممکن است چندین روز در ماه ژوئیه نیز مذاکرات ادامه یابد. اما من بر این باورم امکان تکمیل مذاکرات تا روز 30 ژوئن وجود دارد.» ریابکوف همچنین گفت حدود پنج تا هفت موضوع همچنان حل نشده باقیمانده اند .

او گفت:« ابعاد دشوار همچنان باقی مانده اند اما این ابعاد دشوار در مقایسه با هفته گذشته کاهش یافته است و حدود پنج تا هفت موضوع باقی مانده است.»

او افزود:«مذاکرات با سرعت کامل ادامه دارد و این به ما اجازه می دهد بر این باور باشیم طرف ها مذاکرات را تا روز 30 ژوئن به پایان خواهند رساند.»