می توان تا پایان ژوئن به توافق رسید.

وزیر امور خارجه ی روسیه تاکید کرد : اگر همه به چارچوب سیاسی اعلام شده در لوزان پایبند باشند می توان تا پایان ژوئن کار را تمام کرد.

سرگئی لاوروف در گفتگو با رایان چیلکوت مجری شبکه ی تلویزیونی بلومبرگ درباره ی موضوع تغییر رژیم در سوریه گفت: این آمریکا نیست که درباره ی سرنوشت سوریه و باقی ماندن یا رفتن بشار اسد تصمیم بگیرد.
وی افزود: ما معتقدیم که فقط راه حل سیاسی برای سوریه ممکن و شدنی است. ما معتقدیم که بیانیه ی ژنو که سه سال پیش صادر شده بود مبنا است.
وی در بخش دیگری از این مصاحبه درباره ی داعش صحبت کرد.
وزیر امور خارجه ی روسیه درباره ی مذاکرات هسته ای ایران گفت:اگر همه ی شرکت کنندگان در مذاکرات از جمله شش کشور و نیز ایرانی ها به چارچوب سیاسی پایبند باشند که چند ماه پیش مورد توافق قرار گرفته بود ، در این صورت می توان در داخل جدول زمانی اعلام شده یعنی تا پایان ژوئن این کار را کرد. اگر افراد در دقیقه ی نود تلاش کنند که اندکی بیش از چارچوب سیاسی دستاورد داشته باشند، آنگاه شاید در این صورت ممکن نباشد که تا پایان ژوئن کار را تمام کرد.
سرگئی لاوروف گفت:اگر همه به توافقنامه پایبند باشند یعنی به چارچوب سیاسی لوزان پایبند باشند آنگاه کاملا ممکن است که تا پایان ژوئن کار را تمام کرد.