نخستین دیدار دوجانبه محمدجواد ظریف و جان کری وزرای امور خارجه ایران و آمریکا در هتل کوبورگ وین پایان یافت.

وزیران امور خارجه ایران و آمریکا برای سومین بار پس از بیانیه لوزان در چارچوب مذاکرات جامع هسته‌ای و در آستانه پایان ضرب‌الاجل 10 تیرماه دیدار کردند.

دقایقی پیش نخستین دیدار دوجانبه محمدجواد ظریف و جان کری وزرای امور خارجه ایران و آمریکا در هتل کوبورگ وین پایان یافت.
دور بعدی این دیدار، از ساعت 15:30 به وقت محلی (18 به وقت تهران) برگزار می‌شود.
در این دیدار علاوه بر وزیر امور خارجه آمریکا، ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا و معاونان وزرای امور خارجه دو کشور و هلگا اشمیت معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز حضور دارند.
پیش از این دیدار، وزرای خارجه ایران و آمریکا به جمع خبرنگاران آمده و چند جمله‌ای در مورد روند مذاکرات صحبت کردند.
کری با بیان اینکه نسبت به توافق هسته‌ای با ایران امیدوار است، گفت با این حال «کار سخت زیادی پیش رو داریم. مسائل بسیار دشواری باقی مانده است. فکر می‌کنم که همه می‌خواهند وارد این تلاش آخر شوند تا ببینید که آیا توافق امکان‌پذیر است یا نه.»
وی افزود: «فکر می‌کنم همه خواهان رسیدن به توافق هستند، اما ما باید روی موضوعات بسیار دشواری کار کنیم.»
در ادامه ظریف به صحبت پرداخت و گفت: «موافقم، البته شاید نه در مورد موضوعات، بلکه در این رابطه که لازم است سخت تلاش کنیم تا بتوانیم پیشرفت کرده و به جلو حرکت کنیم.»
وزیر امور خارجه کشورمان افزود: «مصمم هستیم که هرآنچه لازم است برای ممکن کردن این امر مهم، انجام دهیم، اما این بستگی به موضوعات متعددی دارد و می‌خواهیم روی آن‌ها کار کنیم.»
ایران و گروه موسوم به 1+5 از دو هفته قبل دور تازه گفت‌وگوها را آغاز کرده‌اند و در این مدت کارشناسان و معاونین وزرای خارجه به صورت فشرده در نشست‌ها حضور داشته‌اند.