پیش بینی می شود فرانک والتر اشتاینمایر و فدریکا موگرینی روز یکشنبه وارد وین پایتخت اتریش شوند.

مرحله پایانی مذاکرات بین شش قدرت جهان (پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به اضافه آلمان) و ایران درباره برنامه هسته ای تهران به کندی پیش می رود. در حالی که تنها سه روز به پایان ضرب الاجل تعیین شده برای دستیابی به موافقتنامه نهایی باقی مانده ، روند رایزنی ها هنوز به نقطه اوج نرسیده است.

پیش بینی می شود فرانک والتر اشتاینمایر وزیر امور خارجه آلمان و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه وارد وین پایتخت اتریش شوند. آنها قرار است به جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و همچنین لوران فابیوس و محمد جواد ظریف وزیران امور خارجه فرانسه و ایران ملحق شوند که یک روز زودتر وارد وین شده اند.
علاوه بر رایزنی های روز یکشنبه در سطح وزیران ، کار در سطح کارشناسی نیز ادامه خواهد یافت.
همه شرکت کنندگان در این مذاکرات ازجمله کری ، فابیوس و ظریف از اختلاف های اساسی بین طرفین مذاکره سخن گفته اند.
فابیوس در مصاحبه با خبرنگاران گفت دست‌کم سه نقطه مهم مورد اختلاف همچنان باقی است. این سه نقطه به محدودیت های طولانی مدت در توانایی های ایران در زمینه تحقیق و تولید ، بازرسی از تاسیسات هسته ای و نظامی و همچنین بازگشت تحریم ها در صورت عدم پایبندی ایران به تعهدات خود است.
بنا بر اطلاعاتی که ایتارتاس به دست آورده است ، نشست کامل در سطح وزیران زودتر از 30 ژوئن برگزار نخواهد شد. در آن صورت ضرب الاجل 30 ژوئن برای دستیابی به موافقتنامه ای نهایی احتمالا چند روز تمدید خواهد شد.